1. Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Franciszka Salezego. Główna Suma Odpustowa
  o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę głosi ks. dr Bartłomiej Krzos z Sandomierza.
 1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  25 stycznia /poniedziałek/ – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
  26 stycznia /wtorek/ – wsp. św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  28 stycznia /czwartek/ – wsp. św. Tomasz z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. Zapraszamy na adorację eucharystyczną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 1. Obok konfesjonału od strony zakrystii znajduje się pojemnik z wodą święconą. Zachęcamy do indywidualnego pobierania wody i używania w domach np. przy wejściu albo wyjściu z domu.
 1. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.
 1. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przesyłane na konto czy składane z racji „kolędy”, które przeznaczamy na zwrot należności związanej z remontem domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
 1. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 11 osób. W najbliższą sobotę /30 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. 3 Maja 16.
 1. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj utwór „Marsz ołowianych żołnierzyków” z baletu Dziadek do orzechów kompozytor Piotr Czajkowski.
 1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Helena Filipiak z ul. Krętej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 stycznia 2021 r.
Przewiń do góry