1.W najbliższym tygodniu obchodzimy:
16 listopada /poniedziałek/ – Wsp. Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
17 listopada /wtorek/ – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
18 listopada /środa/ – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
20 listopada /piątek/ – wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
21 listopada /sobota/ – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 17.00. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.

4. Decyzją Papieża Franciszka odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez 8 dni wybranych w całym miesiącu listopadzie. Wierni w stanie łaski uświęcającej, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunię św. mogą ofiarować odpust zupełny za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Zachęcamy do tej formy pomocy naszym zmarłym. Osoby chore, będących w kwarantannie mogą uzyskać odpust podejmując zadania duchowo.

5.  Decyzją bpa sandomierskiego ks. neoprezbiter Piotr Sosnówka został wikariuszem naszej parafii.Prosimy o modlitwę w Jego intencji. Jednocześnie ks. Piotr, który odprawia dzisiaj Mszę św. prymicyjną
w rodzinnej parafii w Błażku k. Modliborzyc, bardzo dziękuje za modlitwę, życzenia i okazaną życzliwość. Obrazki prymicyjne ks. Piotra są wyłożone na stolikach.

6. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane maseczki oraz środki do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.

7. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.

8. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto przeznaczamy na remont domu parafialnego. Dzisiaj w III niedzielę listopada ofiary w kopertach są w całości przeznaczone także na remont. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 7 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Żwirki i Wigury 11, Metalowców 10 oraz osoby chętne.

10. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Nocturn es-dur nr 2 Fryderyka Chopina.

11. Lektorem tygodnia została Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.

12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 listopada 2020 r.
Przewiń do góry