1.W najbliższym tygodniu obchodzimy:
9 listopada /poniedziałek/ – Święto Rocznica Poświęcenia Bazyli Laterańskiej
10 listopada /wtorek/ – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
11 listopada /środa/ – wsp. św. Marcina z Tours, biskpua
12 listopada /czwartek/ – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika
13 listopada /piątek/ – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

2. Dzisiaj w naszym kościele na Mszy św. o godz. 15.00diakon Piotr Sosnówka otrzyma sakrament święceń z rąk bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Serdecznie gratulujemy i otaczamy modlitwą diakona Piotra. Jednocześnie informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 16.00; intencja mszalna z tej godziny będzie sprawowana o godz. 18.00.

3. Msza św. prymicyjna neoprezbitera Piotra Sosnówki odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 18.00
i zakończona będzie błogosławieństwem prymicyjnym oraz adoracją eucharystyczną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystyczny. Zapraszamy.

4. 11 listopada /środa/ obchodzimy Dzień Niepodległości. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Z racji rozporządzeń epidemicznych nie odbędzie się wspólny przemarsz do grobu nieznanego żołnierza. Zachęcamy do indywidualnego złożenia kwiatów i wieńców przez poszczególne delegacje w ciągu całego dnia. Planowany okolicznościowy koncert patriotyczny odbędzie się w innym terminie.

5. Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami: dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 17.00. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.

6. Decyzją Papieża Franciszka odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez 8 dni wybranych w całym miesiącu listopadzie. Wierni w stanie łaski uświęcającej, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunię św. mogą ofiarować odpust zupełny za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Zachęcamy do tej formy pomocy naszym zmarłym. Osoby chore, będących w kwarantannie mogą uzyskać odpust podejmując zadania duchowo. Dekret papieża dotyczący odpustów jest na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i profilu fb parafii.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszej modlitwie różańcowej na ulicach naszej parafii. Niech Bóg nam obficie błogosławi.

8. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach. Zgodnie z rozporządzeniami sanitarnymi w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób. Dekret bpa sandomierskiego w związku z nową falą epidemii dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.

9. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.

10. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto przeznaczamy na remont domu parafialnego. Za tydzień w III niedzielę listopada ofiary w kopertach będą w całości przeznaczone także na remont. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 3 osoby. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy,
aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Żwirki i Wigury 4 oraz osoby chętne.
Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu do dzisiejszej uroczystości święceń zarówno za prace przy kościele, domu parafialnym a także wsparcie materialne oraz kulinarne. Bóg zapłać.  

12. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Preludium g-moll Jana Sebastian Bacha.

13. Lektorem tygodnia została Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Maciej Michajłyszyn, kandydatem na ministrantów tygodnia Miłosz Chajnowski i Antoni Rusiak. Gratulujemy.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

15. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Krystyna Główka z ul. Żwirki i Wigury 4, śp. Jan Elżakowski z ul. Sandomierskiej i śp. Eugeniusz Holc z ul. Działkowców 4. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 listopada 2020 r.
Przewiń do góry