1.W najbliższym tygodniu obchodzimy:
24 listopada /wtorek/ – wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na ostatni tydzień modlitwy za zmarłych dzisiaj o godz. 17.00 i w tygodniu o godz. 17.30. Zachęcamy do zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych.

4. Za tydzień Adwentem rozpoczniemy nowy rok kościelny. Na Mszach św. dokonamy poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do przedstawicieli z poszczególnych ulic i bloków, aby pomogli rozprowadzić opłatki w parafii. Od przyszłej niedzieli będzie można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.

5. Za tydzień w niedzielę w kościele pojawi Choinka Pełna Dobroci. Zawieszone będą na niej serduszka. Każde serce to jedno dziecko z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy do przygotowania anonimowo paczki świątecznej dla naszych najmłodszych. Prezenty przyniesione do parafii zostaną przed świętami przekazane dzieciom. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy.

6. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Niestety z racji epidemicznych nie możemy zorganizować w tym roku śniadań adwentowych. Mamy nadzieję, że za rok będzie to już możliwe.

7. Pamiętajmy o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.

8. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.

9. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto, które przeznaczamy nieustannie na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 10 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy,
aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Metalowców 2 oraz osoby chętne.

11. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Marsz turecki Wolfganga Amadeusza Mozarta.

12. Lektorem tygodnia została Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny i Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów tygodnia Maurycy Świergul. Gratulujemy.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

14. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Sabina Pelc pochodząca z Gorzyc z ul. 11 Listopada 4. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22 listopada 2020 r.
Przewiń do góry