1.W najbliższym tygodniu wspominamy:
13 października /wtorek/ – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera – dzień imienin bpa Edwarda Frankowskiego – polecajmy Jego osobę w osobistych modlitwach.
14 października /środa/Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela – zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18.00.
15 października /czwartek/ – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
16 października /piątek/ – wsp. św. Jadwigi Śląskiej – 42 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II
17 października /sobota/ – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennik
18 października /niedziela/ – Święto św. Łukasza, Ewangelisty – Patronalne Święto Służby Zdrowia – zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 9.00.
Za tydzień w niedzielę obchodzimy również Niedzielę Misyjną – zapraszamy wszystkich związanych
z misjami do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 12.00.  

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na wspólny różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

4. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
Kandydaci – piątek godz. 15.30, ministranci – piątek godz. 16.30; lektorzy  –  piątek po Mszy św.
Oaza dzieci Bożych – piątek godz. 16.00; oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św.
Schola dziecięca – sobota o godz. 13.00
Grupa misyjna – wtorek o godz. 16.30.
Spotkanie biblijne – wtorek po Mszy św.

5. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze spotkania przygotowujące do bierzmowania dla młodzieży z klas 8. Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 16.30 w domu parafialnym: 8a – poniedziałek; 8b – wtorek; 8 SP1 – środa.

6. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Miejsca Piastowego, Dukli, Komańczy jest w najbliższą sobotę o godz. 5.00 z parkingu przy kościele; powrót ok. 22.00.

7. Podobnie jak rok temu zapraszamy mężczyzn do udziału w wydarzeniu pt. Męski różaniec. W sobotę 24 października o godz. 17.00 wyruszamy pieszo z różańcem w ręku do sanktuarium w Radomyślu n/Sanem. Bez śpiewów, rozmów, tylko wspólnie odmawiając kolejne tajemnice różańcowe. Niech ojcowie zaproszą synów, dziadkowie wnuków. Pamiętajmy o elementach odblaskowych na ubraniu /kamizelki/, latarce /czołówka/, odpowiednim ciepłym ubraniu. Będzie zapewniony transport powrotny.

8. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach.

9. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.

10. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.

11. Dziękujemy za przekazane na rzecz parafii dary ołtarza: rodzicom dzieci pierwszokomunijnych
i rocznicowych za nowy baldachim,
który będzie używany w procesjach eucharystycznych, rodzicom młodzieży bierzmowanej za specjalny pojemnik na wodę święconą, który znajduje się przy bocznym ołtarzu od strony zakrystii. Zachęcamy do pobierania wody święconej do swoich domów.

12. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto, które przeznaczamy na remont domu parafialnego. Za tydzień w III niedzielę października ofiary w kopertach będą w całości przeznaczone także na remont. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

13. Dzisiaj ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na stypendia naukowe dla młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

14. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci rocznicowych. W najbliższy tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła parafian z Motycza Poduchownego /od krzyża w centrum Motycza w kierunku jeziora, mieszkańcy wzdłuż 3 wewnętrznych dróg/ w sobotę o godz. 8.00

15. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Jesień Antonio Vivaldiego.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

17. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Marzena Zych z ul. Wrzawskiej i śp. Tomasz Szyprowski
z ul. Por. Sarny. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 października 2020 r.
Przewiń do góry