1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
5 października /poniedziałek/ – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
7 października /środę/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
9 października /piątek/ – wsp. Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, Patrona diecezji.
Dzisiaj odpust w Trześni – św. Aniołów Stróżów – suma odpustowa o godz. 12.00
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy młodzież przed bierzmowaniem.

3. Zapraszamy na wspólny różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

4. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 bp Edward Frankowski udzieli bierzmowania młodzieży z kl. I szkół średnich. Młodzież przychodzi do kościoła w środę już na godz. 17.00. Prosimy, aby młodzież, rodzice
i świadkowie przystąpili do spowiedzi świętej w ciągu najbliższych dni. Spowiedź jest możliwa każdego dnia przed Mszą św. Spotkanie połączone z próbą będzie w poniedziałek po adoracji.

5. Uroczystość I rocznicy Komunii św. odbędzie się w niedzielę za tydzień o godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 9.00.

6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
Kandydaci – piątek godz. 15.30, ministranci – piątek godz. 16.30; lektorzy  –  piątek po Mszy św.
Oaza dzieci Bożych – piątek godz. 16.00; oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św.
Schola dziecięca – sobota o godz. 13.00
Spotkanie biblijne – wtorek po Mszy św.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Miejsca Piastowego /św. Michał Archanioł/, Dukli /pustelnia
św. Jana z Dukli/, Komańczy /kard. Stefan Wyszyński/
17 października /sobota/. Wyjazd o godz. 5.00 powrót ok. 22.00. W cenie 80 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty parkingowe, ubezpieczenie, lokalnych przewodników. Kolejność zapisów decyduje o kolejności zajmowaniu miejsc w autokarze. Opłata i zapisy
w zakrystii.

8. Podobnie jak rok temu zapraszamy mężczyzn do udziału w wydarzeniu pt. Męski różaniec. W sobotę 24 października o godz. 17.00 wyruszamy pieszo z różańcem w ręku do sanktuarium w Radomyślu n/Sanem. Bez śpiewów, rozmów, tylko wspólnie odmawiając kolejne tajemnice różańcowe. Niech ojcowie zaproszą synów, dziadkowie wnuków. Pamiętajmy o elementach odblaskowych na ubraniu /kamizelki/, latarce /czołówka/, odpowiednim ciepłym ubraniu. Będzie zapewniony transport powrotny.

9. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach.
Dziękujemy także za przekazane na plebanię owoce, warzywa, art. spożywcze oraz przemysłowe, które staramy się wykorzystać w funkcjonowaniu parafii. Bóg zapłać za wielką życzliwość tak wielu osób.

10. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym. Łącznie przekazano już 2930 kg. makulatury na kwotę 88 zł.

11. Zapraszamy na nową edycję nauk przedmałżeńskich szczególnie narzeczonych planujących ślub w najbliższych miesiącach. Rozpoczęcie spotkań 9 października o godz. 19.00 w Radomyślu n/Sanem w sali parafialnej obok kościoła.

12. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.

13. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto, które przeznaczamy na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

14. Ofiary składane za tydzień do puszek przy kościele w ramach Dnia Papieskiego będą przeznaczone Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia naukowe dla dzieci i młodzieży.

15. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej. W najbliższy tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła: we wtorek po Mszy św. wieczornej druga grupa rodziców młodzieży przed bierzmowaniem a w sobotę o godz. 10.00 rodzice dzieci rocznicowych.

16. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Fantazja d moll Johanna Krigera.

17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

18. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Irena Madera z ul. 11 Listopada 6. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 października 2020 r.
Przewiń do góry