OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2020 r.

1.Dzisiaj przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty – Patronalne Święto Służby Zdrowia. Polecajmy wszystkich pracowników służby zdrowia w osobistych modlitwach.
Dzisiaj obchodzimy również Niedzielę Misyjną. Polecajmy wszystkich misjonarzy i zaangażowanych na rzecz misji w osobistych modlitwach.
19 października /poniedziałek/ – wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
20 października /wtorek/ – św. Jana Kantego, prezbitera
22 października /czwartek/ – Święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na wspólny różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

4. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
Kandydaci – piątek godz. 15.30, ministranci – piątek godz. 16.30; lektorzy  –  sobota po Mszy św.
Oaza dzieci Bożych – piątek godz. 16.00; oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św.
Schola dziecięca – sobota o godz. 13.00
Spotkanie biblijne – wtorek po Mszy św.

5. Męski różaniec zaplanowanych na sobotę, z racji obostrzeń epidemicznych zostaje przeniesiony na termin wiosenny.

6. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach. Zgodnie z rozporządzeniami sanitarnymi w naszym kościele może być jednocześnie max. 300 osób. Dekret bpa sandomierskiego w związku z nową falą epidemii dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.

7. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym. Bardzo prosimy, aby nie wrzucać papieru zapakowanego w foliowe worki. Tylko makulaturę czyli papier.

8. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.

9. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto oraz za składane dzisiaj w kopertach, które przeznaczamy na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 3 osoby. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z drugiej części Motycza Poduchownego /od krzyża do drogi krajowej oraz po obu jej stronach/ a także, tych którzy z różnych przyczyn nie mogli pomóc przy sprzątaniu kościoła w minionym tygodniu.
Jednocześnie bardzo dziękujemy za życzliwość i zrozumienie wszystkim tegorocznym nowożeńcom, którzy powstrzymali się od wystrzeliwania konfetti czy ryżu przy wyjściu z kościoła, za wyjątkiem wczorajszych nowożeńców, którzy nie uszanowali ustaleń i prośby i pozostawili zaśmiecony teren przed kościołem.

11. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Sarabanda Archangelo Corelliego.

12. Ministrantem tygodnia został Michał Sokół, kandydatem na ministrantów Mateusz Śpiewak, lektorem tygodnia Jakub Sułek i Gabriel Kęcik. Gratulujemy.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

14. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Alicja Kasak z ul. 11 Listopada 4, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2020 r.
Przewiń do góry