1.W najbliższym tygodniu wspominamy:
14 września /poniedziałek/ – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Zbydniowie.
15 września /wtorek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
16 września /środa/ – wsp. św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
18 września /piątek/ – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

2. Adoracja eucharystyczna połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
Ministranci – piątek godz. 17.00; lektorzy  –  piątek po Mszy św.
Oaza dzieci Bożych – piątek godz. 16.30; oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św.
Koło misyjne – czwartek godz. 16.30
Legion Maryi – poniedziałek godz. 16.30
Spotkanie biblijne – wtorek po Mszy św.
Dorośli lektorzy – środa po Nowennie.

5. Spotkanie rodziców dzieci z klas V, przed rocznicą I Komunii św. odbędzie się w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00.

6. W przyszłym tygodniu odbędą się indywidualne spotkania kwalifikacyjne młodzieży przygotowującej się bierzmowania. Spotkania wzorem lat ubiegłych są obowiązkowe i mają formę rozmowy duszpasterskiej przy obecności rodziców. Młodzież prosimy o zapisanie się na wybrany dzień i godziny: poniedziałek, środa, czwartek – po Mszy św. wieczornej, wtorek przed Mszą św. od godz. 16.00. Zapisy u ks. Damiana Blachy. Prosimy również o kontakt z ks. Damianem trójek klasowych w celu omówienia uroczystości.

7. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. związaną z poświęcenia tablicy dedykowanej Ułanom 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich walczącym o wolną i niepodległą Polskę, a pochodzącym z gminy Gorzyce i okolicznych miejscowości, w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi uroczysta defilada na miejsce wydarzenia przy OSP w Gorzycach.

8. Przypominamy, że wyjazd na Święty Krzyż jest w najbliższą sobotę o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Zwrot wpłat osób, które zrezygnowały z wyjazdu możliwy jest do przyszłej niedzieli. Prosimy o podejście do zakrystii.

9. NSZZ „Solidarność” Komisja Zakładowa zaprasza na Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę 19-20 września br. Wyjazd w sobotę o godz. 12.30 z przystanku autobusowego w Gorzycach.

10. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto. Za tydzień w III niedzielę września ofiary składane w kopertach będą w całości przeznaczone na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 5 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z Pl. Mieszczańskiego 2 i 6.
Dziękujemy za przekazane kwiaty do kościoła przy ołtarzu oraz środki do dezynfekcji rąk i powierzchni.

12. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Jerzego Fryderyka Haendla.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

14. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Dariusz Zaroda z ul. 11 Listopada 2. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 września 2020 r.
Przewiń do góry