1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
21 września /poniedziałek/ – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
23 września /środa/ – wsp. św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
25 września /piątek/ – wsp. bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera – dzień imienin śp. ks. dziekana Władysława Drewniaka.
26 września /sobota/ – wsp. św. męczenników Kosmy i Damiana – dzień imienin obu ks. Damianów. Zapraszamy na Msze św. i wspólną modlitwę, szczególnie o godz. 18.00.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek przypada 66 rocznica śmierci ks. proboszcza Adama Osetka. Zapraszamy w tym dniu
na Msze św. i do wspólnej modlitwy za oddanego w służbie Bożej kapłana.
Uroczystość Patronalna Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka odbędzie się w czwartek
/24 września/. Msza św. o godz. 8.00 a następnie złożenie kwiatów na grobie ks. Adama Osetka.  

5. Za tydzień w niedzielę /27 maja/odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci z kl. IV, wyjątkowo na dwóch Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30. Bardzo prosimy osoby nie związane z uroczystością o udział w Mszy św. w pozostałych godzinach. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

6. Poświęcenie różańców dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę
za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci razem z rodzicami.

7. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
Ministranci – piątek godz. 17.00; lektorzy  –  piątek po Mszy św.
Oaza dzieci Bożych – piątek godz. 16.30; oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św.
Legion Maryi – poniedziałek godz. 16.30
Spotkanie biblijne – wtorek po Mszy św.

8. W najbliższym tygodniu odbędą się indywidualne spotkania młodzieży przygotowującej się bierzmowania z kl. I szkoły średniej. Spotkania mają formę rozmowy duszpasterskiej przy obecności rodziców. Młodzież, która jeszcze nie zapisała się na spotkanie prosimy o kontakt z ks. Damianem Blachą. Prosimy również o kontakt z ks. Damianem trójek klasowych w celu omówienia uroczystości.

9. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.

10. Zapraszamy na nową edycję nauk przedmałżeńskich /5 spotkań w piątki o godz. 19.00/, szczególnie dla narzeczonych planujących ślub w najbliższym roku. Rozpoczęcie kursu 9 października o godz. 19.00 w Radomyślu n/Sanem w sali parafialnej obok kościoła.

11. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki na Święty Krzyż. Msza św. za pielgrzymów będzie 14.06.2021 o godz. 7.00.

12. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto. Dzisiaj w III niedzielę września ofiary składane w kopertach będą w całości przeznaczone na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

13. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 7 osób. W najbliższy piątek i sobotę dyżur sprzątania podejmą rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

14. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Aria z rękopisu sióstr klarysek z Nowego Sącza.

15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

16. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Czesława Kaczor z ul. 3 Maja 16, której pogrzeb odbył się
w Koprzywnicy. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 września 2020 r.
Przewiń do góry