1.W najbliższym tygodniu wspominamy:
8 września /wtorek/ – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

2. Adoracja eucharystyczna połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze powakacyjne spotkania grup duszpasterskich:
Ministranci i lektorzy – piątek godz. 17.00 – odpowiedzialny dk. Piotr Sosnówka
Oaza dzieci Bożych – piątek godz. 16.30 – odpowiedzialny ks. Damian Szypuła
Oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. – odpowiedzialny ks. Damian Szypuła
Legion Maryi – poniedziałek godz. 16.30 – odpowiedzialny ks. Damian Blacha
Spotkanie biblijne – wtorek po Mszy św. – odpowiedzialny ks. proboszcz.
Dorośli lektorzy – środa za tydzień po Nowennie – odpowiedzialny ks. proboszcz.

5. Spotkanie rodziców dzieci z klas III odbędzie się w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00.

6. Spotkania dla młodzieży kl. I szkół średnich, którzy z racji epidemii nie przyjęli bierzmowania w kl. 8 odbędą się w najbliższym tygodniu: była kl. 8b – poniedziałek, 8a – wtorek, 8SP1 – czwartek. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00. Obecność w kościele na całym spotkaniu!!! będzie jedynym potwierdzeniem zgłoszenia do bierzmowania.

7. Dziękujemy za udział w parafialnej pieszej pielgrzymce do Radomyśla n/Sanem. Było nas ok. 150 osób. Dziękujemy także za ofiarę od pielgrzymów 370 zł. na remont domu parafialnego.

8. Planowana wiosną pielgrzymka na Święty Krzyż odbędzie się 19 września /sobota/: wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Wszyscy zapisani muszą potwierdzić udział w pielgrzymce do dn. 10 września. Zapisy nowych osób i potwierdzenie udziału w zakrystii. Zapraszamy.

9. Jesteśmy w trakcie opracowania pamiątkowego albumu wakacyjnych wyjazdów rowerowych. Albumy będą dobrowolnym wsparciem, cegiełką remontu domu parafialnego. Ufamy, że będą dostępne za tydzień.

10. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto. Kontynuujemy prace blacharskie na dachu, kominiarskie z montażem nasad wentylacyjnych, instalacji cieplnej, gazowej, wodnej, hydrantowej, instalacji witryn aluminiowych, całkowitego demontażu starej łazienki, demontażu wewnętrznej drewnianej konstrukcji dachu, rozpoczęliśmy prace docieplenia ścian budynku. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 9 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Jaśminowej, Krótkiej, Akacjowej, Wiśniowej.

12. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Polonez D dur Fryderyka Chopina.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

14. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Zofia Fietko z ul. Zakole 8. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 września 2020 r.
Przewiń do góry