1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
24 sierpnia /poniedziałek/ – Święto św. Bartłomieja, Apostoła
26 sierpnia /środa/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
27 sierpnia /czwartek/ – wsp. św. Moniki
28 sierpnia /piątek/ – wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
29 sierpnia /sobota/ – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. Adoracja eucharystyczna połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

3. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa, zachowaniu odpowiednich odstępów oraz dezynfekcji rąk. Środki do dezynfekcji znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach.

4. Zapraszamy na ostatni wakacyjny parafialny wyjazd rowerowy, który w najbliższy wtorek będzie połączony z ogniskiem i wspólną zabawą nad jeziorem na Motyczu Poduchownym /muzykanci już stroją instrumenty/. Wyjeżdżamy o 19.30 z parkingu przy kościele przez ul. Pańską /modlitwa na cmentarzu/ Kawęczyn, Pasternik, Motycze. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery, posiadanie kamizelek odblaskowych. Prowiant na ognisko każdy zabiera indywidualnie.

5. W sobotę /29 sierpnia/ odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Radomyśla n/Sanem w intencji trzeźwości w narodzie polskim. Pątnicy będą uczestniczyć we Mszy św. o godz.7.00 a następnie udadzą się
do Radomyśla n/Sanem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w pielgrzymowaniu.

6. W niedzielę za tydzień /30 sierpnia/ zapraszamy na parafialną pieszą pielgrzymkę do Radomyśla n/Sanem. Wyjście po Mszy św. o godz. 7.00/. Zapraszamy jak najliczniej do udziału w pielgrzymowaniu.

7. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz pana Wojciecha Szczęsnego, wieloletniego pracownika Spółdzielni Mieszkaniowej w Gorzycach. Pan Wojciech cierpi na zanik wieloukładowy – chorobę neurodegeneracyjną i obecnie jest osobą leżącą, zależną od innych. Zebrane środki będą wsparciem w koniecznej rehabilitacji i codziennej opiece. Dziękujemy za każdą pomoc.

8. Na tablicy ogłoszeń umieszczono szczegółowe informacje dotyczące zbliżającego się spisu rolnego, który potrwa od 1 września do 30 listopada. Prosimy o zapoznanie się z informacjami.

9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 zaprasza rodziców dzieci zapisanych do oddziałów przedszkolnych dla sześciolatków na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane
na tacę jak i przesyłane na konto. W minionym tygodniu położono cały nowy dach, trwa obróbka blacharska, kontynuujemy montaż nowej instalacji cieplnej, gazowej, wodnej, sanitarnej, rozpoczęliśmy prace wstępne remontu łazienki. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 9 osób. W najbliższą sobotę
o godz. 8.00
prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Piłsudskiego i ul. Krzywej.

12. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj: Polka Dziadek w aranżacji Karola Namysłowskiego. Utwór powszechnie znany jako sygnał Lata z Radiem Programu 1 Polskiego Radia.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

14. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Marianna Kargulewicz z ul. 3 Maja 5. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 sierpnia 2020 r.
Przewiń do góry