1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
17 sierpnia /poniedziałek/ – wsp. św. Jacka, prezbitera
20 sierpnia /czwartek/ – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
21 sierpnia /piątek/ – wsp. św. Piusa X, papieża
22 sierpnia /sobota/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

2. Adoracja eucharystyczna połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

3. W czwartek /20 sierpnia/ przypada I rocz. śmierci ks. dziekana Władysława Drewniaka. W tym dniu
na Mszy św. o godz. 18.30 poświęcimy okolicznościową tablicę, jako wyraz naszej pamięci i wdzięczności. Zaproszenie na uroczystość rocznicową przyjął bp ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa, zachowaniu odpowiednich odstępów oraz dezynfekcji rąk. Środki do dezynfekcji znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach.

5. Zapraszamy na parafialny wyjazd rowerowy, który w najbliższy wtorek będzie połączony z Apelem dla Niepodległej w 100-ną rocznicę bitwy warszawskiej „Cudu nad Wisłą” przy pomniku na Dąbrowie Wrzawskiej. Wyjeżdżamy o 19.30 z parkingu przy kościele przez Kawęczyn, Pączek Gorzycki, Dąbrowę Wrzawską i Wrzawy. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery, posiadanie kamizelek odblaskowych oraz maseczki do zakrycia ust i nosa. Wydarzenie realizowane jest we współpracy z Wójtem Gminy, GOK-iem i OSP w Gorzycach.

6. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz pana Wojciecha Szczęsnego, wieloletniego pracownika Spółdzielni Mieszkaniowej w Gorzycach. Pan Wojciech cierpi na zanik wieloukładowy – chorobę neurodegeneracyjną i obecnie jest osobą leżącą, zależną od innych. Zebrane środki będą wsparciem w koniecznej rehabilitacji i kosztownej codziennej opiece. Na stolikach są razem
z ogłoszeniami ulotki dotyczące pana Wojciecha.
Bardzo dziękujemy za każdą pomoc.

7. Na tablicy ogłoszeń umieszczono szczegółowe informacje dotyczące zbliżającego się spisu rolnego, który potrwa od 1 września do 30 listopada. Prosimy o zapoznanie się z informacjami.

8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane
na tacę jak i przesyłane na konto. Dzisiaj w III niedzielę sierpnia ofiary składane w kopertach są w całości przeznaczone na remont domu parafialnego. Trwa wymiana dachu, okien, montaż nowej instalacji cieplnej, gazowej, wodnej i sanitarnej. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 3 osoby. W najbliższą sobotę
o godz. 8.00
prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Odlewników. Podziękowanie za wystrój kościoła składamy Kołu Gospodyń Wiejskich w Gorzycach i wczorajszej młodej parze.

10. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj: Preludium C dur Jana Sebastiana Bacha.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

12. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Marian Gawryś z ul. Edukacji Narodowej 2 i śp. Krzysztof Złotek z ul. Metalowców 4. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 sierpnia 2020 r.
Przewiń do góry