1.W najbliższym tygodniu wspominamy:
1 września /wtorek/ – 81 rocz. wybuchu II wojny światowej – polecajmy w modlitwie wszystkich walczących w obronie Ojczyzny
3 września /czwartek/ – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. Adoracja eucharystyczna połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela września.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W I sobotę  nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.00, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.

5. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla wszystkich szkół i przedszkola w Gorzycach we wtorek /1 września/ Mszą św. o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św.

6. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie się w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci razem
z rodzicami na wspólną modlitwę /oczywiście z plecakami/.

7. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych /klas IV/ odbędzie się w niedzielę za tydzień po Mszy św.
o godz. 12.00.

8. Legion Maryi zaprasza na adorację eucharystyczną w ramach dzieła Jerycha Różańcowego w środę
w godz. 19.00-22.00.

9. Dzisiaj po porannej Mszy św. wyruszyła parafialna piesza pielgrzymka do Radomyśla n/Sanem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz wspierającym pielgrzymów.

10. Planowana wiosną pielgrzymka na Święty Krzyż odbędzie się 19 września /sobota/: wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Wszyscy zapisani muszą potwierdzić udział w pielgrzymce do dn. 10 września. Zapisy nowych osób i potwierdzenie udziału w zakrystii. Zapraszamy.

11. Informujemy, że od dnia 1 września Msze św. wieczorne będą sprawowane o godz. 18.00.

12. W ramach zbiórki na rzecz pana Wojciecha Szczęsnego zebrano kwotę 5200 zł. Pan Wojciech składa serdeczne podziękowania. Słowa podziękowań umieszczono na tablicy ogłoszeń.

13. Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje wyjazd nad morze. Informacje są na tablicy ogłoszeń.

14. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa, zachowaniu odpowiednich odstępów oraz dezynfekcji rąk. Środki do dezynfekcji znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach.

15. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom wakacyjnych wtorkowych wyjazdów rowerowych. Łącznie w 9-ciu rajdach uczestniczyło prawie 1500 osób z wszystkich części parafii oraz okolicznych miejscowości. W planach mamy wydanie albumu o którym będziemy informowali za tydzień.

16. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane
na tacę jak i przesyłane na konto. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

17. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 2 osoby. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. ks. Adma Osetka i ul. Fantazji oraz parafianie z ul. Piłsudskiego
i Krzywej, którzy z różnych przyczyn nie mogli pomóc przy sprzątaniu kościoła w minionym tygodniu.

18. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Ragtime Scotta Jopplina.

19. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

20. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Andrzej Jurkowski z ul. Szkolnej i śp. Marek Zimnicki
z ul. Metalowców 2. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2020 r.