1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
10 sierpnia /poniedziałek/ – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
11 sierpnia /wtorek/ – wsp. św. Klary, dziewicy
14 sierpnia /piątek/ – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
15 sierpnia /sobota/Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. w porządku niedzielnym. Poświęcenie zbóż, ziół i owoców na każdej Mszy św.

2. Adoracja eucharystyczna połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę za tydzień 16 sierpnia, na Mszy św. o godz. 10.30.

5. Na prośbę bpa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza zachęcamy do podjęcia postu ścisłego w najbliższą środę /12 sierpnia/ w intencji nowych powołań kapłańskich. W tym dniu w godz. 12.00-13.00 będzie także adoracja Najświętszego Sakramentu na którą serdecznie zapraszamy.

6. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa, zachowaniu odpowiednich odstępów między osobami oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach.

7. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę uczestnicząc codziennie /4-12 sierpnia/
we Mszy św., przyjmując Komunię św., modląc się na różańcu oraz podejmując osobiste wyrzeczenia.

8. Zapraszamy na wspólny parafialny wyjazd rowerowy. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o 19.30 do Radomyśla n/Sanem. Nasz wyjazd wpisuje się w dzieło duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery, posiadanie kamizelek odblaskowych oraz maseczki do zakrycia ust i nosa na czas pobytu w kościele.

9. 20 sierpnia /czwartek/ przypada I rocz. śmierci ks. dziekana Władysława Drewniaka. W tym dniu
na Mszy św. o godz. 18.30 poświęcimy okolicznościową tablicę, jako wyraz naszej pamięci i wdzięczności. Zaproszenie na uroczystość rocznicową przyjął bp ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane
na tacę jak i przesyłane na konto. Za tydzień w III niedzielę sierpnia ofiary składane w kopertach będą
w całości przeznaczone na remont domu parafialnego. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy wymianę dachu i okien, trwa montaż nowej instalacji cieplnej, gazowej, wodnej i sanitarnej. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic, które są znakiem wielkiej ofiarności parafian oraz świadectwem dla kolejnych pokoleń. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 9 osób. W najbliższy piątek o godz. 8.00 prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Sandomierskiej nr 61-128 /do końca/. Dziękujemy również za przekazane kwiaty do wystroju kościoła.

12. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj: Menuet Ludwika van Beethovena.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

14. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Dominik Bednarczyk z ul. Słonecznej 3 i śp. Adam Składzień z Pl. Mieszczańskiego 2, którego pogrzeb odbył się w Zasowie. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 sierpnia 2020 r.
Przewiń do góry