1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  6 lipca /poniedziałek/ – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  8 lipca /środa/ – wsp. św. Jana z Dukli
  11 lipca/ sobota/ – Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.
  Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 2. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane
  w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.
  Z racji czasu urlopowego prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą św. W czasie Eucharystii może to być utrudnione.
 3. Zapraszamy na adorację eucharystyczną połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 4. Zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu pana organisty Przemysława Chwałka i osób towarzyszących w niedzielę za tydzień 12 lipca o godz. 17.00.
 5. Zapraszamy na rowerowy Apel Maryjny w Sanktuarium Matki Bożej w Radomyślu n/Sanem
  w każdy wtorek wakacji. Wyjeżdżamy o godz. 19.30; osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. Trasa przejazdu: kościół, ul. Pańska, cmentarz, Kawęczyn, Skowierzyn, Radomyśl.
 6. Na stolikach w kościele znajdują się bezpłatne egzemplarze filmu „Nieplanowane”. Bardzo wartościowe dzieło dotyczące obrony życia nienarodzonych. Zachęcamy do obejrzenia.
 7. Przypominamy, że na cmentarzach obowiązuje zakaz wyrzucania innych śmieci aniżeli związanych z normalnym użytkowaniem cmentarza. Niestety zdarza się, że osoby wyrzucają śmieci
  z gospodarstw domowych i zakładów pracy. Prosimy o wzajemną kontrolę oraz natychmiastowe zgłaszanie na parafię i policję takich czynów: są one karalne. W najbliższych tygodniach wzmocnimy monitoring tego terenu.
 8. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zakryciu ust i nosa, zachowaniu odpowiednich odstępów między osobami oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach.
 9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane
  na tacę jak i przesyłane na konto. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 5; 2 lub 1 tys. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A3; A4; A5. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim, którzy już nie mieszkają na terenie parafii a są sercem z nami związani, także tym żyjącym poza granicami Polski. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
 10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 6 osób. W najbliższą sobotę
  o godz. 8.00
  prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Stawowej i Zagłoby. Dziękujemy również za przekazane kwiaty do wystroju kościoła.
 11. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj: Menuet „Hayducki” Mikołaja z Krakowa.
 12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lipca 2020 r.
Przewiń do góry