29 czerwca /poniedziałek/ – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o godz. 7.00
    i 18.00. Dzień imienin diakona Piotra Sosnówki – polecajmy Go w osobistych modlitwach.
    3 lipca /piątek/ – Święto św. Tomasza, Apostoła.
    4 lipca/ sobota/ – rocz. święceń biskupich i ingresu bpa Krzysztofa Nitkiewicza.
  2. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem jutro po Mszy św. wieczornej. Adoracja będzie prowadzona przez scholę dorosłych i będzie w formie wieczoru uwielbienia.
  3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.
  4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela lipca.
    Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
    Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
    W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
    W I sobotę  nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.30, różaniec fatimski z procesją wokół kościoła oraz Apel Jasnogórski.
    Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień  o godz. 17.00.
  5. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane
    w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.
  6. Z racji czasu urlopowego prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą św. W czasie Eucharystii może to być utrudnione.
  7. Zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu pana organisty Przemysława Chwałka i osób towarzyszących w niedzielę 12 lipca o godz. 17.00.
  8. Serdecznie zapraszamy na parafialny rowerowy Apel Jasnogórski w Sanktuarium Matki Bożej
    w Radomyślu n/Sanem
    w każdy wtorek wakacji. Wyjeżdżamy o godz. 19.30; osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym jest sprawne oświetlenie rowerów oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. Trasa przejazdu: kościół, ul. Pańska, cmentarz – grób ks. dziekana, Kawęczyn, Skowierzyn, Radomyśl.
  9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane
    na tacę jak i przesyłane na konto. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A3; A4; A5. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim, którzy już nie mieszkają na terenie parafii a są sercem z nami związani, także tym żyjącym poza granicami Polski. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
  10. Bardzo dziękujemy za ufundowanie dla parafii myjki ciśnieniowej typu Karcher /koszt kilku tys. zł./
    Jednocześnie informujemy, że w minionym tygodniu zakończyliśmy malowanie kaplicy Matki Bożej, która nie była objęta malowaniem z 2017 r.
  11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 14 osób. W najbliższą sobotę
    o godz. 8.00
    prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Podwale, Szwedzka, Kmicica.
  12. Po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykona Marzenie Roberta Schummana.
  13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
  14. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Krystyna Piotrowska z Pączka Gorzyckiego, której pogrzeb odbędzie w najbliższych dniach. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 czerwca 2020 r.