1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
13 lipca /poniedziałek/ – wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
15 lipca /środa/ – wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
16 lipca/czwartek/ – wsp. NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.

2. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.
Z racji czasu urlopowego prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą św. W czasie Eucharystii może to być utrudnione.

3. Zapraszamy na adorację eucharystyczną połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W czwartek, w dzień Matki Bożej Szkaplerznej na Mszach św. odbędzie się obrzęd nałożenia szkaplerza. Postaramy się, aby szkaplerze były dostępne w zakrystii. Do modlitwy zapraszamy wszystkich.

6. Zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu pana organisty Przemysława Chwałka i osób towarzyszących dzisiaj o godz. 17.00.

7. Zapraszamy na wspólny parafialny wyjazd rowerowy w każdy wtorek wakacji. Wyjeżdżamy o godz. 19.30 spod kościoła; osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych. Następuje zmiana trasy przejazdu, która w najbliższy wtorek zakończy się wspólnym ogniskiem. Prowiant na ognisko, każdy zabiera indywidualnie.

8. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. W tym roku przybierze formę sztafetową: każda grupa będzie pielgrzymować tylko jeden wyznaczony dzień. Grupa Św. Floriana do której przynależymy wyruszy 9 sierpnia na odcinku Nagłowice Kolonia–Szczekociny. Po zakończonej trasie pojedziemy na Jasną Górę na Apel. W cenie 80 zł. zawiera się: autokar, ubezpieczenie, opłata pielgrzymkowa. Zapisy do chwili wyczerpania miejsc.

9. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zakryciu ust i nosa, zachowaniu odpowiednich odstępów między osobami oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach.

10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak i przesyłane na konto. Za tydzień w III niedzielę lipca ofiary składane w kopertach będąw całości przeznaczone na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A3; A4; A5. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim, którzy już nie mieszkają na terenie parafii a są sercem z nami związani, także tym żyjącym poza granicami Polski. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 15 osób. W najbliższą sobotę
o godz. 8.00
prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Krętej i Pańskiej. Dziękujemy również za przekazane kwiaty do wystroju kościoła.

12. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj: „Jezu, jesteś mą radością” Jana Sebastiana Bacha.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 lipca 2020 r.
Przewiń do góry