OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020 r.

1. Dekret biskupa sandomierskiego o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
  2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
    1 czerwca /poniedziałek/ Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki KościołaMsze św. o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00
    2 czerwca /wtorek/ – wsp. bł. męczenników sandomierskich Sadoka i Towarzyszy
    3 czerwca /środa/ – wsp. św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    4 czerwca /czwartek/ – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    5 czerwca  /piątek/ – wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
  4. Zapraszamy na adorację eucharystyczną z indywidualnym błogosławieństwem jutro
    w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  5. Od jutra nie będzie transmisji modlitwy różańcowej o godz. 20.30. Dziękujemy za wspólne trwanie na modlitwie. Niech indywidualna modlitwa pomaga nam podejmować kolejne zadania duszpasterskie.
  6. Jutro przypada Dzień Dziecka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy polecając Bogu wszystkie dzieci
    z naszej parafii i naszych rodzin.
  7. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela czerwca.
  8. Odwiedziny chorych w I piątek: księża poinformują telefonicznie chorych o planowanej wizycie
    i uzgodnią możliwość odwiedzin.
  9. Najbliższy tydzień jest ostatnim tygodniem spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiedź jest każdego dnia pół godziny przed Mszą św. i w czasie Mszy św. /rano i wieczorem/.
  10. Adoracja eucharystyczna oraz spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
  11. I sobota – różaniec fatimski po Mszy św. wieczornej /bez procesji/.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
  13. Spotkanie biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy.
  14. Bardzo dziękujemy dzieciom ze scholi za nagranie piosenki zespołu Małe TGD „Bohater”. Nagranie zostało zrealizowane z okazji Zesłania Ducha Świętego oraz Dnia Dziecka. Szczególne podziękowania składamy rodzicom dzieci i ks. Damianowi Szypule. Nagranie będzie dostępne dzisiaj popołudniu na fb i youtube parafii.
  15. Bardzo dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za nagranie filmiku
    „Owoce Ducha Świętego”.
    Nagranie zostało zrealizowane z okazji Zesłania Ducha Świętego. Szczególne podziękowania składamy pani Beacie Kocur, Pawłowi Grocholi i ks. Damianowi Blasze. Nagranie będzie dostępne dzisiaj popołudniu na fb i youtube parafii.
  16. Tegoroczne obchody Bożego Ciała, zgodnie z wytycznymi kurii diecezjalnej, będą miały miejsce w kościele i terenie przykościelnym. Dziękujemy za chęć współpracy wszystkim sołtysom w parafii
    i zwracamy się z prośbą o zbudowanie 4 ołtarzy wokół kościoła: I – Gorzyce Wieś i Przybyłów; II – Zalesie Gorzyckie, III – Motycze Poduchowne, IV – Gorzyce Osiedle.
  17. Msze św. za księży z naszej parafii wypraszając Bożą opiekę, w podziękowaniu
    za błogosławieństwa eucharystyczne w czasie epidemii,
    od parafian z ul. Żwirki i Wigury 11 będą odprawione 06.01.2021 o godz. 12.00 i 07.02.2021 o godz. 9.00.
  18. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek za tydzień ok. 19.15 w domu parafialnym.
  19. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak i przesyłane na konto parafii.
    W minionym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą termomodernizacji domu parafialnego oraz złożono wymagane dokumenty w urzędzie w Rzeszowie. Koszt przedsięwzięcia to prawie 1 mln. 200 tys. zł., z czego 700 tys. zł. to dofinasowanie w ramach złożonego projektu. Pozostałą część ok. 500 tys. zł. musimy zebrać własnymi siłami. Po przeprowadzonych szerokich konsultacjach nie zrezygnowaliśmy z projektu: w najbliższych latach nie ma szansy na takie dofinansowanie koniecznego remontu. Bardzo dziękujemy za każdą przekazaną ofiarę na ten cel oraz modlitwę. Wpłaty dokonywane na konto z tytułem „Darowizna na celu kultu religijnego” można odliczyć w rocznym rozliczeniu podatkowym. Numery kont parafii znajdują się na stronie internetowej. Planowane zakończenie robót i nadanie imienia Dom Parafialny im. ks. Władysława Drewniaka to jesień br. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość.
  20. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 4 osoby. Powracamy do dyżurów sprzątania z poszczególnych części parafii. Prace porządkowe w najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Kochanowskiego, Norwida, Chopina, Dąbrowskiej, Słowackiego, Mickiewicza, Reja, Leśmiana, Tuwima, Moniuszki, Krasickiego, Konopnickiej, Prusa, Plenerowa, Brzozowa.
  21. Po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykona chorał Jana Sebastiana Bacha: Przybądź Duchu Święty Boże.
  22. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
  23. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Zdzisław Rączka z ul. Krętej. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020 r.