OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 7 czerwca 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  8 czerwca /poniedziałek/ – wsp. św. Jadwigi Królowej
  11 czerwca /czwartek/ – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
  12 czerwca /piątek/ – rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Sandomierzu.
  13 czerwca /sobota/ – wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00
 3. Adorację eucharystyczną z indywidualnym błogosławieństwem jutro po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy.
 5. Tegoroczne obchody Bożego Ciała będą miały miejsce w kościele i wokół kościoła. Główna Msza św. o godz. 9.00 połączona będzie z procesją do 4 ołtarzy. Pozostałe Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; ok. 11.00 /bezpośrednio po procesji/; 16.00 i 18.00. Popołudniu procesji już nie będzie.
 6. Zwracamy się z prośbą o zbudowanie 4 ołtarzy wokół kościoła: I – Gorzyce Wieś i Przybyłów;II – Zalesie Gorzyckie, III – Motycze Poduchowne, IV – Gorzyce Osiedle. Wszyscy którzy chcą pomóc i wesprzeć budowę ołtarzy prosimy o kontakt z sołtysami poszczególnych części parafii.
 7. Wszystkie dzieci młodsze i starsze zapraszamy do udziału w procesji: dziewczynki prosimy do sypania kwiatów a chłopców do asysty z dzwonkami. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i chorągwi.  Prosimy także o wcześniejsze przygotowanie feretronów, chorągwi, baldachimu.
 8. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy Mszę św. o godz. 18.00 po której nastąpi procesja ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dzieci.
 9. Msza św. za księży z naszej parafii wypraszając Bożą opiekę, w podziękowaniu za błogosławieństwa eucharystyczne w czasie epidemii, od parafian z ul. 11 Listopada 8 będzie sprawowana 04.01.2021 o godz. 7.00 oraz z ul. Żwirki i Wigury 4 – 05.01.2021 o godz. 7.00. Jednocześnie dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz remontu domu parafialnego.
 10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii.
 11. W minionym tygodniu w ramach modernizacji domu parafialnego przekazano budynek wykonawcy i podjęto wstępne prace dotyczące dachu. Remont zakłada m.in. wymianę całego poszycia dachowegoi docieplenie dachu; całkowitą wymianę instalacji grzewczej – gazowej; modernizację instalacji sanitarnej; wymianę stolarki okiennej i drzwi; montaż instalacji paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła; docieplenie zewnętrzne. Bardzo dziękujemy za każdą przekazaną ofiarę na ten cel oraz modlitwę. Wpłaty dokonywane na konto z tytułem „Darowizna na celu kultu religijnego” można odliczyć w rocznym rozliczeniu podatkowym. Numery kont parafii znajdują się na stronie internetowej.
 12. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek po adoracji ok. 19.15 w domu parafialnym.
 13. Zapraszamy do udziału w Papieskim Sandomierskim Rajdzie Rowerowym w sobotę 13 czerwca. W tym roku będzie miał on formę indywidualnego przejazdu odwiedzając miejsca związane z papieską pielgrzymką do Sandomierza. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej diecezji.
 14. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 20 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z Zalesia Gorzyckiego.  Jednocześnie dziękujemy za przekazane kwiaty do dekoracji kościoła.
 15. Po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykona „Obój Gabriela” Ennio Moricone.
 16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 7 czerwca 2020 r.
Przewiń do góry