OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020 r.

 1. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym w naszym kościele w Mszy św. i nabożeństwach może jednocześnie uczestniczyć max. 120 osób /1 os. na 10 m²/. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych m.in. odległości między osobami, noszenie maseczek. Osoby korzystające z dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych w kościele, prosimy, aby uczestniczyły w Mszy św. transmitowanej w internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji. Prosimy o modlitwę w domach z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
 2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  26 maja /wtorek/ – wsp. św. Filipa Neri, prezbitera
  29 maja /piątek/ – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 3. We wtorek przypada Dzień Matki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy polecając Bogu nasze mamy.
 4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. W trakcie nabożeństw modlimy się także Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 5. Zapraszamy do modlitwy różańcowej transmitowanej z naszego kościoła codziennie o godz. 20.30.
 6. Dziękujemy pani Sołtys i mieszkańcom Zalesia Gorzyckiego za zamówione Msze św. za księży
  w naszej parafii, wypraszając Bożą opiekę w podziękowaniu za błogosławieństwa eucharystyczne. Msze św. będą odprawione 28.06 i 05.07 o godz. 10.30.
 7. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Kurs obejmuje 5 spotkań w kolejne piątki o godz. 19.00. Zapraszamy.
 8. Od najbliższego tygodnia zachowując przepisy sanitarne wznawia działalność kancelaria parafialna, która będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-17.30.
 9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 11 osób. Zwracamy się z prośbą o dalszą pomoc przy sprzątaniu w sobotę o godz. 8.00.
 10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak i przesyłane na konto parafii. Wpłaty dokonywane na konto z tytułem „Darowizna na celu kultu religijnego” można odliczyć w rocznym rozliczeniu podatkowym. Numery kont parafii znajdują się na stronie internetowej.
 11. Po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykona: Regina Coeli Antonio Lottiego.
 12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020 r.
Przewiń do góry