OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  25 marca /środa/ – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msze św. o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00.
 2. Pismo biskupa sandomierskiego: dyspensa.
 3. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii we Mszy św. może uczestniczyć max. 50 osób. Z tej racji prosimy, aby w Mszach św. uczestniczyły najbliższe osoby związane z intencją mszalną.
 4. Wszystkie inne osoby prosimy, aby uczestniczyły we Mszy św. transmitowanej w Internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji. Prosimy o modlitwę w domach z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
 5. Zapraszamy do duchowej łączności w modlitwie różańcowej transmitowanej z naszego kościoła /bez udziału wiernych/ codziennie o godz. 20.30 prowadzonej przez nas, Waszych księży.
 6. O dzisiaj przez poszczególne dni po różańcu ok. 21.00 udamy się w poszczególne części parafii z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Będziemy Was odwiedzać w sposób, jak odwiedzamy chorych w każdy I piątek miesiąca i będziemy błogosławili przed każdą klatką schodową oraz domem. W czasie naszego przejścia zachęcamy do zapalenia świecy i podejście do okien mieszkań lub wyjścia przed dom na swoich posesjach. Trasa błogosławieństwa jest podania w internecie oraz w wydrukowanej wersji ogłoszeń i będzie przebiegać zgodnie z kolejnością podanych ulic.
 7. Godziny Mszy Świętych pozostają bez zmian. Natomiast odwołane są Gorzkie Żale i drogi krzyżowe. Zachęcamy, aby w piątek w wybranej porze dnia przyjść do kościoła i samemu odprawić drogę krzyżową.
 8. Zostały odwołane rekolekcje parafialne oraz szkolne. Od przyszłej niedzieli do środy /29 marca-1 kwietnia/ z naszego kościoła o godz. 18.00 będą głoszone nauki rekolekcyjne dla dorosłych w ramach diecezjalnych rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy do duchowej łączności.
 9. Dekanalna spowiedź wyznaczona na jeden dzień została odwołana. Bardzo prosimy o korzystanie ze spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św.
 10. Po każdej Mszy św. będzie możliwość poświęcenia wody. Prosimy o jej przyniesienia we własnych naczyniach.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim chętnym za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu: łącznie było 12 osób. Zwracamy się z dalszą prośbą o pomoc osób chętnych do posprzątania kościoła jutro w poniedziałek i w najbliższą sobotę o godz. 8.00. Dziękujemy za każdą pomoc.
 12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii, również te przesłane na rachunki bankowe parafii. Numery kont znajdują się na stronie internetowej parafii. W minionym tygodniu dostarczono pierwszą część krzeseł dla lektorów w prezbiterium. Kolejne są w trakcie realizacji. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć w zakrystii: Niedziela. Można również nabywać baranki wielkanocne w ramach dzieła Caritas oraz palmy wielkanocne.

Od niedzieli 22 marca 2020 r. przez kolejne dni po wieczornej modlitwie różańcowej o godz. 20.30 /transmitowanej z naszego kościoła w internecie/ udamy się w poszczególne części parafii z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Będziemy Was odwiedzać w sposób, jak odwiedzamy chorych w każdy I piątek miesiąca i będziemy błogosławili przed każdą klatką schodową oraz domem. W czasie naszego przejścia zachęcamy do zapalenia świecy i podejście do okien mieszkań lub wyjścia przed dom na swoich posesjach. /trasa błogosławieństwa podana poniżej będzie przebiegać zgodnie z kolejnością ulic – prosimy przekazujcie i udostępniajcie innym tę informację/.

Na czas trwania epidemii umieśćmy w oknach naszych domów i mieszkań obrazy Pana Jezusa, Matki Bożej lub świętych. Łączmy się duchowo każdego dnia o godz. 20.30 z różańcem w ręku z całym modlącym się Kościołem w Polsce.

Harmonogram błogosławieństwa:

Niedziela 22 marca 2020 r. godz. 21.00 /osiedle/

I ksiądz: Żwirki i Wigury 11; 4; 11 Listopada 2; 4; 6; 8; 10; domki; Metalowców 2; 4; 10; Edukacji Narodowej 4; 2
II ksiądz: Plac Mieszczańskiego 6; 2; Plac Handlowy; Por. Sarny 1; 3 Maja domki 10; 5; 7; 16; 12; 14; Zakole 4; 8; 10; 6; 2; Wiśniowa; Akacjowa
III ksiądz: Działkowców 2; 4; Słoneczna 3; 1; Słoneczna domki; Działkowców domki; Krótka; Fantazji /po obu stronach ul. Sandomierskiej/

Poniedziałek 23 marca 2020 r. godz. 21.00

I ksiądz: Piłsudskiego /od strony Policji/; Krzywa; Osetka; Odlewników; Zielona; Kręta
II ksiądz: Sandomierska /od Motycza Pod./; Podwale; Szwedzka; Wrzawska; Górka Plebańska
III ksiądz: Pańska /od strony cmentarza/; Szkolna; Kwiatowa; Stawowa; Zagłoby; Kmicica

Wtorek 24 marca 2020 r. godz. 21.00

I ksiądz: Pączek Gorzycki /od Państwa Jędralów/
II ksiądz: Zalesie Gorzyckie /od wału i krzyża na Cyplu/
III ksiądz Motycze Poduchowne:  na granicy z parafią Zaleszany; wzdłuż ul. Sandomierskiej; od kaplicy w kierunku krzyża; ulice w centrum; ulica wzdłuż jeziora w kierunku domu p. Ozgi

Środa 25 marca 2020 r. godz. 21.00

I ksiądz: Przybyłów /od osiedla/; Brzozowa; Konopnickiej; Prusa; Plenerowa
II ksiądz: Leśmiana; Tuwima; Moniuszki; Krasickiego; Chopina
III ksiądz: Sienkiewicza /od ul. Przybyłów/; Reja; Słowackiego; Mickiewicza; Dąbrowskiej; Norwida; Kochanowskiego