OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  18 marca /środa/ – 72 rocz. urodzin ś.p. ks. dziekana Władysława Drewniaka
  19 marca /czwartek/ – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 2. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz nawiązując do zaleceń Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Sandomierskiego we Mszy św. może uczestniczyć max. 50 osób. Z tej racji bezwzględnie prosimy, aby w Mszach św. uczestniczyły najbliższe osoby związane
  z intencją mszalną.
 3. Wszystkie inne osoby bardzo prosimy, aby uczestniczyły we Mszy św. transmitowanej w Internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji. Prosimy o modlitwę w domach z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
 4. W sytuacji Mszy św. pogrzebowej bardzo prosimy, aby łączyć się duchowo w modlitwie za zmarłego, a możliwość uczestniczenia w pogrzebie pozostawić osobom najbliższym związanym ze zmarłym i rodziną.
 5. Zapraszamy do duchowej łączności w modlitwie różańcowej transmitowanej z naszego kościoła /bez udziału wiernych/ codziennie o godz. 20.30 prowadzonej przez nas, Waszych księży. Pozostając w domach, w gronie najbliższej rodziny, włączcie się w błagalną modlitwę do Boga o ustanie epidemii oraz polecając chorych, pracowników wszystkich Służb oraz zmarłych wypraszając Boże Miłosierdzie.
 6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu zostaje zastąpiona modlitwą różańcową o godz. 20.30 w duchowej łączności z księżmi w kościele.
 7. Godziny Mszy Świętych oraz nabożeństw pozostają bez zmian.
 8. Wszystkie spotkania grup parafialnych (dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych) są odwołane.
 9. Zwrot pieniędzy na odwołany dzisiejszy film „Wywiad z Bogiem” jest możliwy w zakrystii.
 10. Pielgrzymka na Święty Krzyż zostaje przeniesiona na inny termin. Osoby, które chcą zrezygnować z udziału prosimy o kontakt z osobą w zakrystii w celu zwrotu poniesionych kosztów.
 11. Ekstremalna Droga Krzyżowa zostaje przeniesiona na inny termin – najprawdopodobniej jesienny.
 12. Wszystkich chętnych, którzy mogą pomóc przy sprzątaniu kościoła zapraszamy jutro w poniedziałek i w najbliższą sobotę o godz. 8.00. Dziękujemy za każdą pomoc.
 13. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii. Finalizujemy prace związane z kostką wokół kościoła. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 15. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Stanisław Gołębiowski z ul. Krzywej. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…