OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020 r.

1. Na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej i fb parafii umieszczono dekret bpa sandomierskiego dotyczący dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz nowe zarządzenia i uszczegółowienia funkcjonowania parafii w czasie epidemii. Zachęcamy do zapoznania się.
  2. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii oraz nowymi rozporządzeniami we Mszy św. może uczestniczyć max. 5 osób. Z tej racji prosimy, aby w Mszach św. uczestniczyły najbliższe osoby związane z intencją mszalną. Wszystkie inne osoby prosimy, aby uczestniczyły we Mszy św. transmitowanej w Internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji. Prosimy o modlitwę w domach
    z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
  3. Zapraszamy do duchowej łączności w modlitwie różańcowej transmitowanej z naszego kościoła /bez udziału wiernych/ codziennie o godz. 20.30 prowadzonej przez nas, Waszych księży.
  4. Godziny Mszy Świętych pozostają bez zmian. Po każdej Mszy św. możliwość poświęcenia wody. Prosimy o jej przyniesienia we własnych naczyniach. Odwołano Gorzkie Żale i drogi krzyżowe. Zachęcamy, aby w piątek w ciągu dnia przyjść do kościoła i samemu odprawić drogę krzyżową.
  5. Spowiedź każdego dnia od godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej specjalnie dostosowanej do wskazań sanitarnych. Będziemy spowiadać wszystkich chętnych. Zapraszamy.
  6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela kwietnia.
  7. Odwiedziny chorych w I piątek i przedświąteczne zastają odwołane. Istnieje możliwość odwiedzin chorych tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
  8. Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00. Komunia św. będzie udzielana co pół godziny.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych zostaje odwołana.
  10. Zostały odwołane rekolekcje parafialne oraz szkolne. Od dzisiaj do środy /29 marca-1 kwietnia/ z naszego kościoła o godz. 18.00 będą głoszone nauki rekolekcyjne dla dorosłych w ramach diecezjalnych rekolekcji wielkopostnych. Będą one dostępne na kanale YouTube diecezji oraz naszej parafii. Natomiast od 1 do 3 kwietnia będą głoszone rekolekcje dla dzieci i młodzieży transmitowane z parafii z Tarnobrzega Serbinowie. Zachęcamy do duchowej łączności.
  11. Bardzo dziękujemy wszystkim chętnym za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu: łącznie było 10 osób. Zwracamy się z prośbą o dalszą przy sprzątaniu kościoła tylko w najbliższą sobotę o godz. 8.00.
  12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii, w obecnej sytuacji głównie przesyłane na rachunki bankowe parafii. Numery kont znajdują się na stronie internetowej parafii. W minionym tygodniu dostarczono kolejną część krzeseł dla lektorów w prezbiterium. Ufamy, że już niedługa zasiądą na nich nasi ministranci i lektorzy. Dziękujemy za pomoc przy prowadzonych pracach przy kościele: nawiezienie ziemi, zakup i prace związane z zasianiem trawy, przekazane środki chemiczne i dezynfekcyjne. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
  13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć w zakrystii: Niedziela. Można również nabywać baranki wielkanocne w ramach dzieła Caritas oraz palmy wielkanocne.
  14. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Andrzej Koper z ul. Por. Sarny, śp. Krzysztof Gajek z ul. Metalowców 4, śp. Helena Górak z Pączka Gorzyckiego, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020 r.