OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020 r.

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli marca zmiana tajemnic różańcowych połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 2. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota marca.
  Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek rano: ks. proboszcz i ks. Damian Szypuła; w I sobotę rano ks. Damian Blacha.
  Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
  Spowiedź w I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.
  Kancelaria parafialna w I piątek będzie nieczynna.
 5. Spotkanie grup duszpasterskich: schola osób dorosłych i młodzieży w poniedziałek po adoracji; grupa biblijna we wtorek; chór i grupa teatralna w środę po nowennie; oaza dziecięca w piątek o godz. 16.00; ministranci i lektorzy w piątek o godz. 16.15.
 6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży kl. VII, przygotowujących się do bierzmowania. Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.00 a kończy się udziałem we Mszy św.: 7b w poniedziałek, 7a we wtorek, 7SP1 w środę.
 7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w marcu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego 15 marca o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 8. Zapraszamy na film pt. „WYWIAD Z BOGIEM” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli 15.03.2020 r. o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletów dołączono wizytówkę przedsiębiorcy wpierającego ŚDM – wykonawcy mebli na wymiar, która uprawnia do 10% zniżki. 
 9. Zapraszamy na wielkopostną parafialną modlitwę na Świętym Krzyżu. Wyjazd 20 marca /piątek/ o godz. 16.30. W programie ok. godz. 18.00 rozpoczęcie Drogi Krzyżowej szlakiem królewskim, adoracja Krzyża Świętego w Sanktuarium i Msza św. Powrót ok. 24.00. Koszt 30 zł. /dla osób do 25 roku życia 20 zł./. Zapisy w zakrystii. Uczestnicy z racji wieczornej pory zabierają ze sobą przenośne oświetlenie oraz dostosowują ubranie i obuwie do warunków górskich.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kiermasz pączków. Łącznie zebrano kwotę netto 2300 zł., która będzie dofinansowaniem wyjazdów dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 11. Dziękujemy wszystkim uczestnikom nocnego czuwania na Jasnej Górze. Msze św. za pielgrzymów będą sprawowane 27,30,31.10.2020 r. o godz. 7.00.
 12. Trwają spotkania w ramach kursu przedmałżeńskiego. Kurs obejmuje 5 spotkań w kolejne piątki o godz. 19.00 w domu parafialnym. Zapraszamy.
 13. Ogłoszenie Ministra Zdrowia na temat koronawirusa dostępne jest na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej oraz profilu fb parafii.
 14. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na szkolenie dotyczące zasad przyznawania płatności obszarowych. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /7 i 9 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Sienkiewicza.
 16. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: „Miserere mei Deus” „Zmiłuj się nade mną, Boże” Antoniego Lottiego kompozytora włoskiego z okresu baroku.
 17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 18. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Janina Wodecka z ul. 3 Maja 5 oraz śp. Edward Tomaszewski z ul. Pączka Gorzyckiego. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…