OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lutego 2020 r.

 1. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00. Po Każdej Mszy św. odmówimy modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 4. Zachęcamy do podjęcia osobistych postanowień wielkopostnych oraz włączenia się w dzieło zdrapki wielkopostnej.
 5.  Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00.
 6. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w marcu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego 15 marca o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 7. Dzisiaj razem z młodzieżą i dziećmi z naszych wspólnot organizujemy tzw. „Tłustą niedzielę” na wzór Tłustego Czwartku. Młodzież rozprowadza pyszne pączki z których sprzedaży zebrane środki pozwolą na dofinansowanie wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Pączki można nabywać na placu przy kościele. Za wszelką hojność i życzliwość już teraz bardzo dziękujemy.
 8. Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.
 9. Informujemy, że wyjazd na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze jest w najbliższy czwartek o godz. 15.30 z parkingu przy kościele. Planowany powrót ok. 8.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w 3 autokarze. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do oglądania transmisji on-line w internecie z kaplicy Matki Bożej z Jasnej Góry.
 10. Trwają spotkania w ramach kursu przedmałżeńskiego. Kurs obejmuje 5 spotkań w kolejne piątki o godz. 19.00 w domu parafialnym. Zapraszamy.
 11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach informuje, że prowadzi rekrutację na rok szkolny 2020/2021 do oddziałów przedszkolnych dla sześciolatków oraz do klasy pierwszej. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 12. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. W minionym tygodniu uregulowano należności związane z izolacją kościoła. Trwają prace nad poprawieniem jakości dźwięku z transmisji on-line z wydarzeń w naszym kościele. Jednocześnie podjęliśmy zadanie stopniowego wyposażenia prezbiterium. Obecnie wykonano 5 krzeseł-tronów dla celebransów. W trakcie realizacji są kolejne elementy wyposażenia. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /13 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /29 lutego i 2 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Działkowców 4/36-70 + domki.
 14. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: „Va, pensiero” Giuseppe Verdiego z opery Nabucco.
 15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.