OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  13 marca /piątek/ – 7 rocz. wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Franciszka.
  Od wtorku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa, którą będziemy odmawiać
  w dni powszednie po Mszach św. wieczornych a w niedzielę na Gorzkich Żalach.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 4. Zapraszamy na wielkopostną parafialną modlitwę na Świętym Krzyżu. Wyjazd 20 marca /piątek/ o godz. 16.30. W programie ok. godz. 18.00 rozpoczęcie Drogi Krzyżowej szlakiem królewskim, adoracja Krzyża Świętego w Sanktuarium i Msza św. Powrót ok. 24.00. Koszt 30 zł. /dla osób do 25 roku życia 20 zł./. Zapisy w zakrystii. Uczestnicy z racji wieczornej pory zabierają ze sobą przenośne oświetlenie oraz dostosowują ubranie i obuwie do warunków górskich.
 5.  Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w tym roku ma dwie trasy:
  1 – na terenie naszego dekanatu /Gorzyce-Gorzyce/ ok. 35 km. oraz 2 – z Gorzyc do Sulisławic ok. 41 km. Uczestnicy przechodzą drogę krzyżową nocą, w całkowitym milczeniu, samotnie lub w małych grupach, kierując się wytyczoną trasa, odczytując samemu przygotowane rozważania. Rozpoczęcie 27 marca /piątek/ Mszą św. o godz. 20.30. Zapisy na stronie www.edk.org.pl na trasę nr 1 są już dostępne, a na trasę nr 2 będą dostępne w ciągu tygodnia.
 6. Spotkanie grup duszpasterskich: schola osób dorosłych i młodzieży w poniedziałek po adoracji; grupa biblijna we wtorek; chór i grupa teatralna w środę po nowennie; oaza dziecięca w piątek o godz. 16.00; ministranci i lektorzy w piątek o godz. 16.15.
 7. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży kl. VIII, przygotowujących się do bierzmowania. Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.00 a kończy się udziałem we Mszy św.:
  8a w poniedziałek, 8b we wtorek, 8SP1 w środę.
 8.  Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00.
 9.  Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w marcu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 10. Zapraszamy na film pt. „WYWIAD Z BOGIEM” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletów dołączono wizytówkę przedsiębiorcy wpierającego ŚDM, wykonawcy mebli na wymiar, która uprawnia do 10% zniżki.
 11. Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zaprasza na spotkanie autorskie z Natalią Budzyńską, autorką m.in. książek o św. Albercie Chmielowskim czy mamie św. O. Maksymiliana Kolbego. Spotkanie odbędzie się w sobotę /14 marca/ o godz. 17.00. Szczegółowe informacje na plakacie.
 12. Ogłoszenie Ministra Zdrowia na temat koronawirusa dostępne jest na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej oraz profilu fb parafii.
 13. Polska Spółka Gazownictwa zawiadamia mieszkańców z ul. Odlewników, Sandomierskiej, Szkolnej, Kwiatowej, Pańskiej, Zielonej o pomiarach ciśnieniowych, które odbędą się jutro /9 marca/. Konieczne jest udostępnienie skrzynek gazowych. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /14 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /14 i 16 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Plenerowa, Brzozowa, Prusa, Konopnickiej, Mickiewicza.
 15. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii. Postępują prace związane z kostką wokół kościoła. Przez kilkanaście najbliższych miesiącach będą realizowane prace związane z modernizacją domu parafialnego oraz adaptacją pierwszych dwóch poziomów dzwonnicy. Obecnie jesteśmy na etapie koniecznych prac projektowych. Do realizacji zadań konieczny jest tzw. „finansowy wkład własny” ponad 400 tys. zł. w skali dwóch lat. Za tydzień w III niedzielę marca ofiary składane w kopertach, będą przeznaczone na ten cel. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 16. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Preludium na temat Gorzkich Żali Stanisława Moniuszki.
 17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 18. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Tadeusz Piwowar z ul. Zakole 10, którego pogrzeb odbył się w Zaleszanach. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…