Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela zwykła po Narodzeniu Pańskim – 5 stycznia 2020 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

2. Jutro /6 stycznia/ Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/. Msze św. w porządku niedzielnym, na których dokonamy poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na misje. W tym dniu odbędzie w naszej parafii Orszak Trzech Króli według porządku:
Król Kacper (kolor czerwony) – wymarsz -11:20 – Krzyż na ul. Żwirki i Wigury
Król Baltazar (kolor niebieski) – wymarsz – 11:20 – SP2
Król Melchior (kolor zielony) – wymarsz – 11:30 – SP1
Zakończenie Orszaku wspólnym pokłonem Trzech Króli przy szopce i Eucharystią o godzinie 12:00

Zachęcamy aby przebierać się za kolędników, rycerzy, panny dworskie, pasterzy, aniołów, a przede wszystkim za któregoś z Trzech Króli – pamiętając o przypisanym do każdej grupy kolorze. Zapraszamy do udziału w orszaku całe Rodziny. Z racji orszaku będą również zbierane środki do puszek na rzecz Szkoły Podstawowej w Syrii, którą opiekuje się nasza diecezja.

3. W Trzech Króli popołudniu na terenie naszej parafii, będą kolędować Kolędnicy Misyjny działający przy kole misyjnym w naszej parafii. Dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie.

4. Diecezjalne spotkanie  Kolędników Misyjnych odbędzie się w niedzielę 12 stycznia w Tarnobrzegu Serbinowie o godz. 11.30.

5. Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży w domu parafialnym w niedzielę za tydzień /12 stycznia/ o godz. 17.00. Uczniowie klas 6, 7 i 8 są zaproszeni na Jasełka w ramach spotkań przygotowujących do bierzmowania.

6. Trwa wizyta duszpasterska /kolęda/, kiedy wspólnie prosimy Boga o błogosławieństwo dla rodzin
w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny.
W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie. Porządek kolędy:
7 stycznia 2020 – wtorek od godz. 15.30 – ul. Zakole 8 i 10 oraz ul. Jaśminowa, Fantazja.
8 stycznia 2020 – środa od godz. 15.30 – ul.Działkowców 2 i 4 oraz domki.
9 stycznia 2020 – czwartek od godz. 15.30 – ul. Słoneczna 1 i 3 oraz domki i ul. Krótka.
10 stycznia 2020 – piątek od godz. 15.30 – ul. 3 Maja 5 i 7.
11 stycznia 2020 – sobota od godz. 9.00 – ul. Sandomierska, Krzywa, Piłsudskiego, Pl. Handlowy, Pl. Mieszczańskiego 2 i 6.

7. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest czynna tylko bezpośrednio po Mszach św. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

8. Zapraszamy na film pt. „CHLEB Z NIEBA” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.

9. Powracamy do comiesięcznych jubileuszy małżeńskich, które w najbliższym roku będą odbywać się w każdą III niedzielę miesiąca o godz. 12.00. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo
w styczniu do wspólnego świętowania w niedziele 19 stycznia o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli wczoraj w Noworocznym Koncercie Gala Wiedeńska w Dworze Dwikozy. Msza św. za uczestników będzie sprawowana 28 lipca 2020 r. o godz. 18.30.

11. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /15 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /11 i 13 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul.11 Listopada 10/11-40.

13. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele natomiast w wersji elektronicznej na stronie internetowej parafii.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.