Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela zwykła Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020 r.

1. Dzisiaj Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgicznie okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie wystrój świąteczny oraz śpiew kolęd pozostaje do 2 lutego.

2.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
17 stycznia /piątek/ – wsp. św. Antoniego, opata
W sobotę /18 stycznia/ rozpoczyna się doroczny Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele.

3. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży dzisiaj o godz. 17.00 w domu parafialnym.
Uczniowie klas 6, 7 i 8 są zaproszeni na Jasełka w ramach spotkań przygotowujących do bierzmowania.

6. Trwa wizyta duszpasterska /kolęda/, kiedy wspólnie prosimy Boga o błogosławieństwo dla rodzin
w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny.
W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie. Porządek kolędy:
13 stycznia 2020 – poniedziałek od godz. 15.30 – ul. 3 Maja 12,14,16 + domki
14 stycznia 2020 – wtorek od godz. 15.30 – ul. Edukacji Narodowej 2,4
15 stycznia 2020 – środa od godz. 15.30 – ul.Metalowców 2,4,10.
16 stycznia 2020 – czwartek od godz. 15.30 – ul. Por. Sarny, Żwirki i Wigury 4,11 + domki
17 stycznia 2020 – piątek od godz. 15.30 – ul. 11 Listopada 2,4
18 stycznia 2020 – sobota od godz. 9.00 – ul. 11 Listopada 6,8,10 + domki.
Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie prosimy
o kontakt w celu ustalenia terminu odwiedzin.

7. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest czynna tylko bezpośrednio po Mszach św. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

8. Zapraszamy na film pt. „CHLEB Z NIEBA” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.

9. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w styczniu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić
w zakrystii.

10. W najbliższy wtorek dzieci i młodzież z parafii wyjeżdżają na zimowisko w Bieszczady. Polecajmy ich pobyt i odpoczynek w osobistych modlitwach

11. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze
z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii już na drugi autokar.

12. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na rozpoczęte prace związane z monitoringiem domu parafialnego, placu kościelnego i kościoła. Bóg zapłać.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /18 i 20 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul.11 Listopada 10/41-70  + domki.

14. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele natomiast w wersji elektronicznej
na stronie internetowej parafii.

15. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św., pan organista Przemek wykonuje utwór: Raduj się świecie przyszedł Pan /angielski utwór bożonarodzeniowy/ skomponowany przez Jerzego Fryderyka Haendla. Zachęcamy do wysłuchania.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

17. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Bożena Wujek z ul. Piłsudskiego. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…