OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP 8 grudnia 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
13 grudnia /piątek/ – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy
14 grudnia /sobota/ wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 
2. Rozpoczęliśmy tegoroczne Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku.  Prowadzi je ks. Dariusz Bęc. Nauki rekolekcyjne głoszone są tylko w czasie każdej Mszy św. Parafialna spowiedź adwentowa w sobotę 21 grudnia. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i we wtorek
są naszym podziękowaniem ojcu rekolekcjoniście. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przed I Komunią św.
a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców. 

6. W Adwencie w dni powszednie Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe. W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, nutella, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu śniadań /na każdy dzień 3-4 osoby/ prosimy o zgłoszenie udziału i wpisanie się na dany dzień. Bardzo dziękujemy.
 
7. W kościele jest Choinka Pełna Dobroci. Zawieszone są na niej serduszka. Każde serce to jedno dziecko, będące z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy rodziny, osoby indywidualnie do przygotowania anonimowo paczki świątecznej. Przygotowane prezenty, prosimy przynieść do kościoła do dn. 15 grudnia. W imieniu dzieci już bardzo dziękujemy.

8. Zwracamy się prośbą do parafian, gdzie jeszcze nie przekazano opłatków na stół wigilijny, aby pomogli przy ich rozprowadzeniu. Opłatki można odebrać w zakrystii /dobrowolne ofiary będą przeznaczone na rzecz ogrzewania oraz wykonanej izolacji kościoła/.
Przy wyjściu z kościoła można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w grudniu zapraszamy do świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień /15 grudnia/ na Mszy św. o godz. 16.00. Udział
w uroczystości prosimy zgłosić w zakrystii.

10. Dzisiaj w remizie OSP odbywa się V Gorzycki Kiermasz Świąteczny. Serdecznie zapraszamy.

11. Dziękujemy wolontariuszom z grup Caritas w szkole i w parafii oraz darczyńcom, za przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności. Paczki świąteczne będą wydawane w siedzibie Caritas w domu parafialnym za tydzień w poniedziałek i wtorek /16-17 grudnia/  w godz. 16.00-18.00.  

12. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Warszawy-Żoliborz, Niepokalanowa oraz Jeruzala /Wilkowyje z Rancza/ jest w najbliższą sobotę o godz. 5.30 z parkingu obok kościoła.

13. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz Kościoła na Wschodzie.
 
14. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Za tydzień z racji III niedzieli ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na rzecz kostki wokół kościoła. Jeżeli ktoś planuje wycinkę choinek na swojej działce i chciałby je przekazać do kościoła to prosimy o kontakt. Bóg zapłać.

15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /1 osoba/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /14 i 16 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z drugiej części bloku tj. ul. 11 Listopada 6/31-60.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP 8 grudnia 2019 r.
Przewiń do góry