OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
4 grudnia /środa/ – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy – patronki górników i hutników.
6 grudnia /piątek/ – wsp. św. Mikołaja, biskupa – odpust w Zaleszanach przeniesiony na sobotę – suma odpustowa o godz. 11.00
7 grudnia /sobota/ – wsp. św. Ambrożego, biskupa – patrona pszczelarzy.
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota grudnia.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00. Spowiedź w te dni rano od godz. 6.00 oraz popołudniu od godz. 15.00.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień 8 grudnia o godz. 17.00.
 
5. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przed I Komunią św. a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców. 

6. Adwentem rozpoczęliśmy nowy rok kościelny. Na Mszach św. dokonamy poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do przedstawicieli z poszczególnych ulic i bloków, aby pomogli rozprowadzić opłatki w parafii. Można je odebrać w zakrystii /dobrowolne ofiary będą przeznaczone na rzecz ogrzewania oraz wykonanej izolacji kościoła/.
Od dzisiejszej niedzieli można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.
 
7. W Adwencie w dni powszednie Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe. W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, nutella, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu śniadań /na każdy dzień 3-4 osoby/ prosimy o zgłoszenie udziału i wpisanie się na dany dzień. Bardzo dziękujemy.
 
8. Od dzisiaj w kościele pojawiła Choinka Pełna Dobroci. Zawieszone są na niej serduszka. Każde serce to jedno dziecko, będące z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy rodziny, osoby indywidualnie do przygotowania anonimowo paczki świątecznej. Przygotowane prezenty, prosimy przynieść do kościoła do dn. 15 grudnia. W imieniu dzieci już bardzo dziękujemy.

9. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu /niedziela-wtorek/ rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje wygłosi ks. Dariusz Bęc z Sandomierza – wieloletni ojciec duchowny w WSD w Sandomierzu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Zachęcamy do udziału.
 
10. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w grudniu zapraszamy do świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 17 grudnia na Mszy św. o godz. 16.00. Udział w uroczystości prosimy zgłosić w zakrystii.

11. Zapraszamy na spektakl teatralny wykonany przez naszą młodzież o bł. ks. Jerzym Popiełuszce dzisiaj o godz. 17.00 w domu parafialnym.

12. W imieniu Biskupa Sandomierskiego i Prezydenta Stalowej Woli zapraszamy na Oratorium o Męczennikach Sandomierskich „Dojrzewanie Drzewa” dzisiaj o godz. 18.00 w MDK w Stalowej Woli. Wstęp wolny.

13. Serdecznie zapraszamy na Noworoczną Galę Koncert Wiedeński w wykonaniu Orkiestry, Solistów i Tancerzy Narodowego Teatru, Opery i Baletu z Odessy 4 stycznia 2020 r. w Dworze Dwikozy. W cenie 100 zł. zawarto bilet wstępu oraz wspólny wyjazd autokarem. Wyjazd o godz. 18.00. Zapisy i bilety w zakrystii.
 
14. W najbliższy piątek i sobotę w sklepach na terenie naszej parafii odbędzie się zbiórka żywności prowadzona przez Caritas. Zebrane dary zostaną przed świętami przekazane najbardziej potrzebującym. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz wolontariuszom.

15. Wójt Gminy Gorzyce zaprasza seniorów na spotkanie informacyjne „Nie dla czadu”, które odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 w świetlicy Urzędu Gminy Gorzyce przy udziale strażaków, kominiarzy, policjantów. Podczas spotkania będzie można wygrać czujki czadu/dymu.
 
16. W niedzielę za tydzień odbędzie się V Gorzycki Kiermasz Świąteczny, któremu towarzyszyć będzie Strażacki Orszak Św. Mikołaja. Rodzice tego dnia będą mogli skorzystać z pomocy Świętego Mikołaja. Kiermasz odbędzie się w budynku remizy OSP w Gorzycach.
 
17. W imieniu organizatorów akcji zbiórki krwi ze Zbydniowa, połączonej ze zbiórką darów na rzecz Domu Dziecka w Tarnobrzegu zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje na plakacie.
 
18. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji oraz za przekazane rękodzieła do dekoracji świątecznej kościoła. Jeżeli ktoś planuje wycinkę choinek na swojej działce i chciałby je przekazać do kościoła to prosimy o kontakt. Bóg zapłać.

19. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /7 i 9 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 6/1-30.

20. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
21. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Genowefa Wojna z ul. Działkowców 4, której pogrzeb odbył się w Goźlicach. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2019 r.
Przewiń do góry