OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 lipca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
29 lipca /poniedziałek/ – wsp. św. Marty
31 lipca /środa/ – wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
1 sierpnia /czwartek/ – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
W niedzielę za tydzień odpust w Zaleszanach – Przemienienia Pańskiego: suma odpustowa o godz. 11.00
 
2. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w okazji obchodzonego w minionym tygodniu dnia św. Krzysztofa odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy św. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.

3. W czwartek rozpoczynamy sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek, miesiąc modlitwy o trzeźwość Narodu i miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy wszystkie te sprawy w osobistych modlitwach oraz uczestnicząc m.in. w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek , sobota i niedziela sierpnia.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W I sobotę  nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.30, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień  o godz. 17.00.

5. W piątek /2 sierpnia/ można uzyskać odpust „Porcjunkuli” od zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę, odmówić Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się według intencji Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust ten związany jest z osobą św. Franciszka i Bazyliką Matki Bożej Anielskiej w Asyżu.
 
6. W niedzielę /4 sierpnia/ wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki w Konkatedrze w Stalowej Woli Mszą św. o godz. 6.30. Cały czas zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Karty zgłoszeniowe są w zakrystii. Dzisiaj odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe grupy św. Floriana w parafii św. Floriana w Stalowej Woli o godz. 19.00.
 
7. W naszej parafii jak co roku na nocleg przybędą pielgrzymi z grupy Pieszej Pielgrzymki z Janowa Lubelskiego dn. 3 sierpnia /sobota/ ok. godz. 17.30. Bardzo prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Wszystkich, którzy chcą przyjąć pielgrzymów na nocleg prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej adresu domu oraz liczby pielgrzymów.
 
8. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu sierpniu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę 18 sierpnia na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Tydzień temu złożono /w kopertach i na konto parafii/ łącznie kwotę 10280 zł., którą w całości przeznaczamy na dokończenie kostki wokół kościoła. Bardzo dziękujemy. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność Zakładowi Kamieniarskiemu Andrzeja Partyki za nieodpłatne ułożenie kostki wokół grobu ks. proboszcza Adama Osetka. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /3 i 5 sierpnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Edukacji Narodowej 4/31-60.
 
11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli..
 
12. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Stanisław Środek z ul. Szkolnej. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…