OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 sierpnia 2019 r.

Stan zdrowia ks. Dziekana Władysława Drewniaka jest nadal bardzo ciężki. Wymaga stałej opieki i kontroli medycznej. Ks. Dziekan bardzo dziękuje za każdą modlitwę i o nią nieustannie prosi.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
6 sierpnia /wtorek/ – Święto Przemienienia Pańskiego
8 sierpnia /czwartek/ – wsp. św. Dominika, prezbitera
9 sierpnia /piątek/ – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy
10 sierpnia /sobota/ – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
W niedzielę za tydzień odpust we Wrzawach – św. Wawrzyńca: suma odpustowa o godz. 11.00
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 
2. /Apel biskupa – dokument z Kurii/. Dziękując Panu Bogu za każde powołanie kapłańskie, zgodnie z prośbą bpa diecezji zachęcamy do podjęcia w najbliższą sobotę postu i modlitwy różańcowej w intencji powołań. Jednocześnie zachęcamy do udziału w adoracji eucharystycznej w kościele seminaryjnym w Sandomierzu. Czas adoracji dla naszego dekanatu wyznaczono  w godz. 8.00-9.00.

3. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek, miesiąc modlitwy o trzeźwość Narodu i miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy wszystkie te sprawy w osobistych modlitwach oraz uczestnicząc m.in. w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30.

4. Dzisiaj wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w której uczestniczy kilkanaście osób z naszej parafii razem ks. Damianem Szypułą. Zachęcamy, aby w czasie trwania pielgrzymki /4-12 sierpnia/ wziąć udział w duchowym pielgrzymowaniu uczestnicząc codziennie we Mszy św., przyjmując Komunię św. oraz włączając się w modlitwę różańcową. Zachęcamy także do podjęcia w tym czasie osobistych wyrzeczeń oraz postanowień. Każdego dnia na Mszach św. będzie podawana informacja na temat kolejnych etapów pielgrzymki.
 
5. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów z grupy Pieszej Pielgrzymki z Janowa Lubelskiego. Niech Boże błogosławieństwo wspiera Was i Wasze rodziny.
 
6. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu sierpniu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę 18 sierpnia na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

7. Dożynki parafialne odbędą się 18 sierpnia /niedziela/ na Mszy św. o godz. 10.30.
 
8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /10 i 12 sierpnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
z ul. Słonecznej 1/1-30.
 
9. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli. Za tydzień do Gościa Niedzielnego zostanie dołączona płyta z pieśniami patriotycznymi i religijnymi w wykonaniu Wojska Polskiego.
 
10. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Barbara Filipczak z ul. 11 Listopada 4 oraz śp. Wiesław Ziemiański z ul. 11 Listopada 2, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…