OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 lipca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
22 lipca /poniedziałek/ – Święto Marii Magdaleny
23 lipca /wtorek/ – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
24 lipca /środa/ – wsp. św. Kingi, dziewicy
25 lipca /czwartek/ – Święto św. Jakuba, Apostoła – dzień imienin bpa Krzysztofa Nitkiewicza
26 lipca /piątek/ – wsp. św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

3. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych odbędzie się w dzień św. Krzysztofa /czwartek/ oraz w niedzielę za tydzień po każdej Mszy św. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.

4. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu zapraszamy do wspólnego świętowania rocznicy ślubu dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00.  

5. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Spotkanie dla pielgrzymów odbędzie się w parafii św. Floriana w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień o godz. 19.00.
 
6. W naszej parafii jak co roku na nocleg przybędą pielgrzymi z grupy Pieszej Pielgrzymki z Janowa Lubelskiego dn. 3 sierpnia /sobota/ ok. godz. 17.30. Bardzo prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Wszystkich, którzy chcą przyjąć pielgrzymów na nocleg prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej adresu domu oraz liczby pielgrzymów.
 
7. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane dzisiaj w kopertach będą przeznaczone na dokończenie kostki wokół kościoła. Całkowity koszt inwestycji to kwota 70 tys. zł. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /6 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /27 i 29 lipca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Edukacji Narodowej 4/1-30.
 
9. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
10. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Stanisław Iwaszko z Krakowa poch. z Gorzyc i śp. Agnieszka Bednarczyk z ul. Żwirki i Wigury 11. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…