OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lipca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
8 lipca /poniedziałek/ – wsp. św. Jana z Dukli
11 lipca /czwartek/ – Święto św. Benedykta, Patrona Europy
12 lipca /piątek/ – wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
13 lipca /sobota/ – wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu pana organisty Przemysława Chwałka dzisiaj ok. godz. 17.30 /po zmianie tajemnic różańcowych/.
 
4. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.

5. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę 21 lipca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

6. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.

7. Na prośbę organizatora informujemy, że wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę 13 lipca jest o godz. 6.30 z parkingu obok sklepu Groszek na Osiedlu.
 
8. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli powodzian z Wierzchowisk, przekazując art. chemiczne oraz ofiary składane tydzień temu do puszki. Łącznie zebraliśmy 5,5 tyś. zł. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół / osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /13 i 15 lipca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Edukacji Narodowej 2/1-30
 
10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
11. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Włodzimierz Obara z ul. Przybyłów i śp. Janina Szaniawska z ul. 11 Listopada, której pogrzeb odbędzie się w najbliższym tygodniu. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…