OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 czerwca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
3 lipca /środa/ – Święto św. Tomasza, Apostoła
6 lipca /sobota/ – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela lipca.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W I sobotę  nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.30, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień  o godz. 17.00.
 
4. Zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu pana organisty Przemysława Chwałka w niedzielę za tydzień ok. godz. 17.30 /po zmianie tajemnic różańcowych/.
 
5. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.

6. Zainteresowanych pielgrzymką nauczycieli na Jasną Górę w najbliższy wtorek prosimy o kontakt w zakrystii.

7. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.

8. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu zapraszamy do wspólnego świętowania w III niedzielę lipca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

9. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się i uczestniczyli w zakończeniu Oktawy Bożego Ciała połączonym z parafialnym piknikiem. Niech Bóg Wam błogosławi.

10. Zapraszamy na Gminne Zawody Pożarnicze, które odbędą się w niedzielę za tydzień. Wójt Gminy Gorzyce oraz Zarząd Gminnego Związku OSP zapraszają na stadion w Gorzycach już w godz. 10.00.
 
11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła strażacy zbierają ofiary na rzecz powodzian z Wierzchowisk gmina Modliborzyce, które przez konto Caritas zostaną przekazane potrzebującym. Bardzo dziękujemy.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /8 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /6 i 8 lipca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 16/11-40.
 
13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
14. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Antoni Czachurski z ul. Krętej i śp. Zofia Strzelec z ul. 11 Listopada. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…