OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lipca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
15 lipca /poniedziałek/ – wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
16 lipca /wtorek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej.
 
2. We wtorek, w dzień Matki Bożej Szkaplerznej na Mszach św. odbędzie się obrzęd nałożenia szkaplerza. Szkaplerze można otrzymać w punkcie Caritas w domu parafialnym. Do modlitwy zapraszamy wszystkich.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.

5. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

6. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.
 
7. Informujemy, że na obu cmentarzach w pobliżu pojemników na śmieci teren jest monitorowany. Wyrzucanie i podrzucanie śmieci nie związanych z użytkowaniem cmentarzy grozi karą grzywny. Ponadto takie czyny są mówiąc bardzo delikatnie jest nieuczciwe. Gdyby ktoś był świadkiem takich wydarzeń prosimy o natychmiastowe zgłoszenie odpowiednim służbom lub na parafii. 
 
8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone na dokończenie kostki wokół kościoła. Łącznie do dzisiaj na ten cel zostało złożone: 10749,00 zł. Przewidywany koszt zostanie przedstawiony w ciągu najbliższych tygodni. Chcemy, aby prace zrealizował ten sam wykonawca. Dlatego termin realizacji uzależniony jest od kalendarza wykonawcy oraz od uzbieranych środków. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /9 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /20 i 22 lipca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
z ul. Edukacji Narodowej 2/31-60.
 
10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.