OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
24 czerwca /poniedziałek/ – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
28 czerwca /piątek/ – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
29 czerwca /sobota/ – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o godz. 7.00 i 18.00;  taca przeznaczona na rzecz dzieła Stolicy Apostolskiej.
 
2. Serdecznie zapraszamy na procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała  do czwartku włącznie; w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
 
3. Serdecznie zapraszamy na MODLITWĘ UWIELBIENIA, przygotowaną przez naszą młodzież dzisiaj bezpośrednio po procesji eucharystycznej.

4. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, następnie procesja eucharystyczna oraz błogosławieństwo dzieci.
Po uroczystości zapraszamy wszystkich na spotkanie przy wspólnym stole w plenerze: w programie m.in. parafialny grill, słodkości oraz jeśli się uda wspólne śpiewanie – parafialne karaoke. Wszystkich grających na instrumentach muzycznych zapraszamy do współpracy. Ci, którzy chcą pomóc w organizacji spotkania prosimy o kontakt w zakrystii. Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie Bożego Ciała. Słowo wdzięczności kierujemy do parafian przygotowujących ołtarze, którzy zamówili Msze św. oraz przekazali ofiarę na rzecz dokończenia kostki wokół kościoła.
Terminy Mszy św. o godz. 18.00:
z ul. Żwirki i Wigury 4 + domki; 11 Listopada (wszystkie); Pl. Mieszczańskiego 6: 11.09 i 2.10; ofiara przekazana 1400 zł.
z ul. Metalowców 2; 4: 12.09; ofiara przekazana 200 zł.
z ul. Edukacji Narodowej 2; 4 i Metalowców 10: 6.09 i 3.10; ofiara przekazana 300 zł.
z ul. 3 Maja (wszystkie): 16.09 i 10.10; ofiara przekazana 200 zł.
z ul. Zakole (wszystkie) i Akacjowej: 13.09 i 9.10; ofiara przekazana 600 zł.
z ul. Słonecznej 1; 3 + domki, Działkowców 2; 4, Por. Sarny, Jaśminowej, Fantazji, Krótkiej: 10.09
i 8.10; ofiara przekazana 500 zł.

6. W minionym tygodniu w sposób nagły przy bardzo intensywnych opadach, powódź nawiedziła parafian z Wierzchowisk dekanatu Modliborzyckiego w naszej diecezji. Razem z Urzędem Gminy oraz parafiami w naszym dekanacie chcemy, przy współpracy z Caritas wesprzeć potrzebujących.
Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na rzecz powodzian. Można także składać środki czystości w czwartek i piątek w godz. od 9.00 do 17.00 w Środowiskowym Domu Kultury i świetlicy wiejskiej przy remizie OSP w Gorzycach lub codziennie do następnej niedzieli w kościele.
 
7. Caritas Diecezji Sandomierskiej zwraca się z apelem o wolontariuszy, osób chętnych do pomocy przy sprzątaniu domów w Wierzchowiskach. Planowany jest wyjazd w najbliższy wtorek po godz. 8.00. Prosimy o zabranie ubrań roboczych, gumowych butów, rękawic, łopat, żelaznych grabi. Osoby chętne prosimy o kontakt w zakrystii.
 
8. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu zapraszamy do wspólnego świętowania w III niedzielę lipca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.
 
9. Rozpoczynamy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 4-12 sierpnia. Karty zgłoszeniowe do odbioru w zakrystii. Zapraszamy.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /8 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /29 czerwca i 1 lipca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 14/21-40 i 3 Maja 16/1-10.
 
11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
12. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Mieczysław Siwiec z Gorzyc i śp. Dariusz Pietrzyk z Dęblina pochodzący z Gorzyc, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 
13. Modlitwa suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny” jako przebłaganie za bluźniercze akty wymierzone w Eucharystię i najświętsze symbole naszej wiary, do których doszło ostatnio w Polsce oraz 1 dziesiątek Koronki do Bożego Miłosierdzia, wobec eskalacji nienawiści do Kościoła katolickiego ze strony niektórych środowisk i mediów.