OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16 czerwca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
17 czerwca /poniedziałek/ – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
20 czerwca /czwartek/ – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
21 czerwca /piątek/ – wsp. św. Alojzego Gonzagi.
 
2. W najbliższym tygodniu przypadają rocznice święceń kapłańskich:
17 czerwca /poniedziałek/ – 47 rocz.ks. dziekana Władysława Drewniaka
19 czerwca /środa/ – 34 rocz. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, 6 rocz. ks. Damiana Szypuły, 1 rocz. ks. Damiana Blachy. Polecajmy tych kapłanów w osobistych modlitwach.

3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.
 
4. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół oraz rodziców na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w środę /19 czerwca/ o godz. 8.00. Zachęcamy, aby w ciągu tygodnia przystąpić do spowiedzi świętej oraz przyjąć Komunię św. dziękczynną za miniony rok pracy i nauki.
 
5. W Boże Ciało /20 czerwca/ Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00.  Msza św. o godz. 9.00 będzie odprawiona na Osiedlu przy krzyżu na ul. Żwirki i Wigury, skąd wyruszy procesja eucharystyczna. Popołudniu nabożeństwo czerwcowe z procesją przy kościele o godz. 17.00
Bardzo prosimy o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy według następującego porządku:
Ołtarz Główny /przy krzyżu/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada i ul. Placu Mieszczańskiego
I ołtarz /przy poczcie/: odpowiedzialni parafianie z ul. Metalowców i Edukacji Narodowej
II ołtarz /przy ul. 3 maja 5/: odpowiedzialni parafialnie z ul. 3 Maja
III ołtarz /przy ul. Zakole 2/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Zakole, Akacjowa
IV ołtarz /przy krzyżu ul. Słoneczna/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Słonecznej, Działkowców,
Por. Sarny, Fantazji, Jaśminowa, Krótka.
Wszystkie dzieci I-Komunijne, rocznicowe zapraszamy w strojach komunijnych. Dziewczynki prosimy do sypania kwiatów a chłopców do asysty z dzwonkami. Zaproszenie kierujemy także do dzieci przedszkolnych oraz I i II klasy szkoły podstawowej.
Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i chorągwi.  Prosimy także o wcześniejsze przygotowanie feretronów, chorągwi, baldachimu.
 
6. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy w dni powszednie na Mszę św. o godz. 18.00 po której nastąpi procesja ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału także dzieci.
Próba dla dzieci, które chcą sypać kwiaty podczas procesji w Boże Ciało, w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej. 
 
7. Serdecznie zapraszamy na MODLITWĘ UWIELBIENIA, przygotowaną przez naszą młodzież niedzielę za tydzień 23 czerwca bezpośrednio po procesji eucharystycznej o godz. 17.00.

8. Msze św. w intencji mieszkańców Zalesia Gorzyckim, Motycza Poduchownego, Pączka Gorzyckiego będą odprawione w Boże Ciało o godz. 9.00. 

9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu czerwcu zapraszamy do wspólnego świętowania dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Sandomierskim Papieskim Rajdzie Rowerowym z Sandomierza do Baranowa Sandomierskiego. Gratulujemy wytrwałości.

11. Zapraszamy na film pt. „Objawienia” – w kinie Helios w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii.
 
12. Zapraszamy wszystkich chętnych na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa. Wyjazd autokaru w Boże Ciało o godz. 17.00 Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

13. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu w najbliższą sobotę
22 czerwca
. Zapisujemy na drugi autokar, dlatego osoby zapisane tydzień temu na listę rezerwową prosimy o uzupełnienie danych.Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 19.00.

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane
dzisiaj w kopertach będą przeznaczone na prace z planowanym dokończeniem kostki wokół kościoła. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /22 i 24 czerwca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 12/51-60 i 3 Maja 14/1-20.
 
16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
17. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Tadeusz Skowron z Trześni, wieloletni mieszkaniec Gorzyc. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…