OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 maja 2019 r

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
14 maja /wtorek/ – Święto św. Macieja, Apostoła
16 maja /czwartek/ – Uroczystość odpustowa św. Andrzeja Boboli; Msze św. o godz. 7.00; 11.00 – Suma Odpustowa; 16.00 i 18.00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Michał Powęzka, student Instytutu Nauk Biblijnych KUL w Lublinie.
18 maja /sobota/ przypada 99 rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.
 
3. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będzie połączona z nabożeństwem majowym po Mszy św. wieczornej.

5. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny w tym ważnym dniu. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywały swój Biały Tydzień.
Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Uroczystość I Rocznicy Komunii św. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny. Terminarz prób: wtorek, środa i piątek o godz. 16.00.
 
6. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 22 maja o godz. 18.00. Trwają spotkania dopuszczające do bierzmowania, które rozpoczynają się Mszą św. i nabożeństwem majowym. Samo spotkanie ma formę indywidualnej rozmowy z kandydatem przy obecności rodziców. Młodzież prosimy o osobiste słowo potwierdzające przygotowanie i gotowość do przyjęcia bierzmowania oraz przyniesienie ze sobą indeksów i zeszytu z religii. Harmonogram spotkań: poniedziałek kl. IIIa G; wtorek kl. IIIb G; środa kl. IIIc G.
Spotkanie trójek klasowych kl. VIII i IIIG jutro w poniedziałek po adoracji eucharystycznej (ok. 19.15) w domu parafialnym.
Terminarz prób dla uczniów z kl. VIII i IIIG w czwartek i piątek po nabożeństwie majowym.  
 
7. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 
8. Spotkanie świąteczne – wielkanocne wszystkich grup duszpasterskich dzisiaj po Mszy św. i majówce o godz. 16.00, w sali Wieczernika w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

9. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w najbliższy piątek, będzie obchodziła Dzień Patrona. Uroczysta Msza św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.  

10. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Rozpoczęcie o godz. 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu, gdzie wyruszy na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny; o godz. 9.45 rozpocznie się  finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II; o godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 
11. Młodzież serdecznie zapraszamy do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych 7-9 czerwca br. w Klimontowie i Sandomierzu. Koszt udziału 30 zł. Zapisy u ks. Przemka.
 
12. Zapraszamy na film pt. „Największy dar” – historia przebaczenia między ludźmi. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 19 maja br. /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii..
 
13. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii. Natomiast małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu maju zapraszamy do wspólnego świętowania 19 maja na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone na kolejne prace. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi. Jednocześnie informujemy, że w minionym tygodniu zakończyliśmy wycinkę drzew na starym cmentarzu.

15. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Dziękujemy również za uporządkowanie terenu obok zabytkowej figury Matki Bożej przy kościele.
Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /18 i 20 maja/ prosimy, aby podjęli rodzice dzieci rocznicowych i młodzieży bierzmowanej.
 
16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
17. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Anna Mordon z ul. 3 Maja oraz śp. Marek Bartoszek z Zalesia Gorzyckiego. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…