OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 5 maja 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
6 maja /poniedziałek/ – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
8 maja /środa/ – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i diecezji
Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będzie połączona z nabożeństwem majowym po Mszy św. wieczornej.

4. Za tydzień w niedzielę /12 maja br./ wyjątkowo na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny w tym ważnym dniu.
 
5. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 22 maja o godz. 18.00. Od najbliższego tygodnia rozpoczynamy spotkania dopuszczające do bierzmowania. Wszystkie spotkania rozpoczynają się Mszą św. i nabożeństwem majowym. Samo spotkanie będzie miało formę indywidualnej rozmowy z kandydatem do bierzmowania przy obecności rodziców, których serdecznie na takie spotkanie zapraszamy. Młodzież prosimy o osobiste słowo potwierdzające przygotowanie i gotowość do przyjęcia bierzmowania oraz przyniesienie ze sobą indeksów i zeszytu z religii. Harmonogram spotkań: poniedziałek kl. 8 SP1; wtorek kl. 8a; środa kl. 8b; czwartek kl. 8c.
 
6. W naszej diecezji rozpoczyna się zbiórka elektrośmieci jako wsparcie dla naszych misjonarzy. Zachęcamy do przywiezienia elektrośmieci na plac przy domu parafialnym od strony ul. ks. A. Osetka tylko jednego dnia – przez całą najbliższą środę 8 maja. W imieniu misjonarzy dziękujemy.

7. Rozpoczęcie nowe cyklu nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych od najbliższego piątku o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 
8. Spotkanie świąteczne – wielkanocne wszystkich grup duszpasterskich w niedzielę za tydzień /12 maja/ po Mszy św. i majówce o godz. 16.00, w sali Wieczernika w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

9. Zapraszamy na film pt. „Największy dar” – historia przebaczenia między ludźmi. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 19 maja br. /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii do chwili wyczerpania miejsc.
 
10. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii. Natomiast małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu maju zapraszamy do wspólnego świętowania 19 maja na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

11. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Należność za nowe oświetlenie kościoła i drogi krzyżowej zostało już w całości uregulowane. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
Trwa wycinka drzew na starym cmentarzu. Z racji zmian pogody termin prac został rozciągnięty. Przepraszamy za utrudnienia. Koszt wycinki drzew to 7 tys. zł. 

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /11 i 13 maja/ prosimy, aby podjęli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
 
13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
14. Dzisiaj ks. kleryk Robert Rędzio kończy 3-miesięczną praktykę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie duszpasterskie. Polecajmy ks. Roberta
w osobistych modlitwach.