OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 maja 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
22 maja /środa/ – wsp. św. Rity z Cascii, zakonnicy
24 maja /piątek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.
 
3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Uroczystość I Rocznicy Komunii św. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny.
 
4. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę /22 maja/ o godz. 18.00. W tym dniu nabożeństwo majowe z nowenną do MBNP będzie wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 17.30.
Jednocześnie w środę przypada dzień św. Rity z Cascii – patronki od spraw beznadziejnych. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 – przynieście ze sobą róże, które zostaną pobłogosławione przyzywając wstawiennictwa św. Rity.
 
5. Program bezpośredniego przygotowania młodzieży do bierzmowania /zgodnie z przekazanymi wcześniej informacjami/:
dzisiaj Msza św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie formacyjne w sali widowiskowej domu parafialnego: przedstawienie autorskie o obronie życia ludzkiego przygotowane przez uczniów
kl. 8 Szkoły Podstawowej nr 1;
poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 oraz adoracja eucharystycznej z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym; po adoracji próba generalna
wtorek od godz. 16.00 spowiedź święta młodzieży, świadków, rodziców.
 
6. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 
7. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Rozpoczęcie o godz. 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu, gdzie wyruszy na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny; o godz. 9.45 rozpocznie się  finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II; o godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 
8. Młodzież serdecznie zapraszamy do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych 7-9 czerwca br. w Klimontowie i Sandomierzu. Koszt udziału 30 zł. Zapisy u ks. Przemka.
 
9. Mamy jeszcze kilka wolnych biletów na film pt. „Największy dar” – historia przebaczenia między ludźmi, który będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii..
 
10. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii.
Natomiast małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu maju zapraszamy dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.


11. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane dzisiaj w kopertach będą przeznaczone na kolejne prace. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
Jednocześnie dziękujemy za dary ołtarza przekazane na wyposażenie kościoła: dzieciom komunijnym za komplet świec ołtarzowych oraz stojak do asortymentu liturgicznego /kadzidła/; młodzieży bierzmowanej za 3 komplety ornatów w kolorach liturgicznych /łącznie 15 szt./

12. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych oraz młodzieży bierzmowanej za sprzątanie kościoła wczoraj oraz jutro i we wtorek.
Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /25 i 27 maja/ prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 5,61-90
 
13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
14. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Łucja Dominikowska z Motycza Poduchownego. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…