OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28 kwietnia 2019 r.

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
29 kwietnia /poniedziałek/ – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
1 maja /środa/ – wsp. św. Józefa, robotnika – odpust w Kotowej Woli
2 maja /czwartek/ – wsp. św. Zygmunta – odpust w Pniowie
3 maja /piątek/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – odpust we Wrzawach
4 maja /sobota/ – wsp. św. Floriana, męczennika – patrona strażaków.
 
3. Adoracja eucharystyczna zakończoną indywidualnym błogosławieństwem  eucharystycznym jutro
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
 
5. W środę /1 maja/ w dzień św. Józefa robotnika modlimy się w intencji ludzi pracy, bezrobotnych i poszukujących pracy. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 
6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będzie połączona z nabożeństwem majowym po Mszy św. wieczornej.
 
7. W piątek /3 maja/ w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Strażaków o godz. 9.00, będzie połączona z procesją do pomnika grunwaldzkiego przy ul. Sandomierskiej oraz okolicznościowym apelem patriotycznym przy pomniku św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
8. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela maja. Adoracja eucharystyczna w I czwartek od godz. 15.00.
Z racji uroczystości w I piątek spowiedź w ciągu całego dnia, tak jak w każdą niedzielę. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek czerwca.
W I sobotę pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie: Msza św.  o godz. 18.00, nabożeństwo majowe, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski. Szczególnie zapraszamy róże różańcowe, rodzinę szkaplerza karmelitańskiego, wszystkich parafian oraz przyjaciół.
Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.
 
9. Caritas parafialny organizuje 3 maja /piątek/ loterię fantową obok budynku parafialnego. Każdy los wygrywa. Serdecznie zapraszamy.
 
10. Spotkanie świąteczne – wielkanocne wszystkich grup duszpasterskich w niedzielę 12 maja br. po Mszy św. i majówce o godz. 16.00, w sali Wieczernika w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

11. Zapraszamy na film pt. „Największy dar” – historia przebaczenia między ludźmi. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 19 maja br. /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii do chwili wyczerpania miejsc.  

12. Msza św. zamówiona od mieszkańców Pączka Gorzyckiego będzie sprawowana w niedzielę za tydzień /5 maja br./ o godz. 10.30.
 
13. Bardzo dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za udział w Dniu Skupienia połączonym z pielgrzymką pieszą do Radomyśla n/Sanem. Niech Bóg Wam błogosławi. 

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane dzisiaj w kopertach będą przeznaczone na ostatnią ratę oświetlenia kościoła oraz drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /13 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /4 i 6 maja/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. 3 Maja 5/31-60.
 
16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
17. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Damian Szarach z ul. Edukacji Narodowej. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…