OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 22 kwietnia 2019 r.

1. Trwamy w Oktawie Wielkanocnej, kiedy każdy z dni ma rangę Uroczystości. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. W ciągu tygodnia 15 min. przed wieczorną Mszą św. nowenna do Bożego Miłosierdzia a za tydzień o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
4. W ramach przygotowania do bierzmowania młodzież dla VIII i III Gimnazjum jest zaproszona do udziału tzw. dniu Skupienia w najbliższego czwartku na piątek. W programie przewidziano m.in.: wspólne przejście pieszo w zorganizowanej grupie do Radomyśla n/Sanem, ognisko z zabawy integracyjnymi, nocleg oraz Msza św. Wyjście we czwartek o godz. 16.00 powrót w godz. południowych w piątek. Zabieramy ze sobą śpiwory i potrzebne rzeczy osobiste. Koszt 45 zł. Zapisy u ks. Damianów.
 
5. Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zaprasza na koncert w V rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II w niedzielę za tydzień o godz. 18.00 w kościele w Trześni.
 
6. Informujemy, że od jutra rozpoczniemy wycinkę 4 drzew na starym cmentarzu, znajdujących się wzdłuż ogrodzenia. Prosimy odwiedzających groby bliskich zmarłych o zachowanie szczególnej ostrożności.
 
7. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Za tydzień ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ostatnią ratę nowego oświetlenia kościoła oraz drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Słowa podziękowań kierujemy w stronę pana Augustyna Piwowara i kl. Roberta Rędzio.
 
9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /25 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /27 i 29 kwietnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. 3 Maja 5/1-30.
 
10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
11. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Aleksander Rybak z ul. 3 Maja, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…