OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
19 marca /wtorek/ – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – odpust w Trześni: Msza św. o godz. 12.00. Nowenna do św. Józefa: po Mszach wieczornych a w niedzielę na Gorzkich Żalach.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – prowadzona przez młodzież.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 
4. Zapraszamy do udziału w tzw. Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, której trasa ok. 35 km. przebiega na terenie naszego dekanatu. Uczestnicy przechodzą drogę krzyżową nocą, w milczeniu, samotnie lub w małych grupach, kierując się wytyczoną trasa, odczytując samemu przygotowane rozważania stacji. Rozpoczęcie 5 kwietnia br. /piątek/ Mszą św. o godz. 20.30, po której nastąpi wyjście uczestników. Zapisy są dostępne na stronie www.edk.org.pl oraz na stronie internetowej parafii.

5. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych m.in. post o chlebie i wodzie w wybranej przez siebie intencji, dzieło zdrapki wielkopostnej, której karty znajdują się na stoliku za ławkami.
 
6. Spotkanie do bierzmowania dla klas Gimnazjum: 3c – poniedziałek, 3b – wtorek, 3a – piątek.

7. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas IV dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 
8. Spotkanie biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
 
9. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
10. Spotkanie scholii dziecięcej w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 
11. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu kwietniu zachęcamy do udziału
w Mszy św. w II niedzielę kwietnia /14 kwietnia/ o godz. 16.00, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii udziału w celu przygotowania dyplomów.
 
12. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych: w piątek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.   

13. Wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę  w środę o godz. 15.30 z parkingu obok kościoła
a następnie podjedziemy na przystanek na osiedlu; powrót w czwartek ok. godz. 8.00.  
 
14. Trwają zapisy na wyjazd dla młodzieży do Warszawy i Niepokalanowa: śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. O. Maksymiliana Kolbego 30 marca br. /sobota/. Koszt wyjazdu: dla zaangażowanych w sprzedaż pączków: 10 zł., dla wszystkich pozostałych 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 
15. Zapraszamy na film pt. „Miłość i Miłosierdzie” dokument fabularyzowany o św. s. Faustynie: w kinie Helios w Stalowej Woli 31 marca br. /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii. Z racji na bardzo duże zainteresowanie filmem trwają rozmowy na temat drugiego terminu projekcji seansu w niedzielę 7 kwietnia: decyzję w tej sprawie otrzymamy jutro.

16. Tydzień temu gościliśmy w naszej parafii ks. Andrzeja z parafii w Gorkach na Białorusi. Ksiądz Andrzej bardzo dziękuje za serdecznie przyjęcie i przekazane ofiary w kwocie 7919,12 zł.

17. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Dzisiaj w III niedzielę marca ofiary składane w kopertach, są przeznaczone na uregulowanie raty za nowe oświetlenie kościoła oraz założone oświetlenie drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
18. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /6 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /23 i 25 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Plac Mieszczańskiego 6.
 
19. Urząd Gminy w Gorzycach zaprasza do udziału w konferencji w ramach Dni Pracodawcy i Pracownika we wtorek w godz. 10.00-14.00 w budynku OSP w Gorzycach. Szczegółowe informacje na stronie internetowej gminy.
 
20. Każdorazowy nowy proboszcz zobowiązany jest do utworzenia nowej rady parafialnej.
W związku z powyższym ks. proboszcz zwraca się z prośbą o zgłoszenie kandydatów do rady parafialnej. Zachęcamy i bardzo prosimy o zgłoszenia osób z każdej części parafii: miejscowości oraz ulic. Zgłoszenie winno być poprzedzone rozmową z zainteresowaną osobą. Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stolikach; uzupełnione prosimy składać w zakrystii w terminie do następnej niedzieli.
Ze statutu Rady Parafialnej: „…jest miejscem dialogu duchownych i świeckich, współpracy i odpowiedzialności za parafię, a także pomocy w wypełnianiu misji Kościoła. (…) Zadaniem rady jest wspomaganie proboszcza w działalności duszpasterskiej”  
 
21. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
22. W minionym tygodniu odszedł  śp. Stanisław Drewniak, brat naszego księdza dziekana Władysława. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w Harcie, dekanat Dynów. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…