OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
13 marca /środa/ – 6 rocz. wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Franciszka.
Od dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa, którą będziemy odmawiać w dni powszednie na Mszach św. wieczornych a w niedzielę na Gorzkich Żalach.

2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ze Słowem Bożym ks. Andrzeja z parafii Matki Bożej Białynieckiej w Gorkach na Białorusi. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła będą wsparciem w pracy duszpasterskiej na Białorusi. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 
5. Zapowiadamy i zachęcamy do udziału w tzw. Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, której trasa ok. 35 km. będzie przebiegała w granicach naszego dekanatu. Uczestnicy przechodzą drogę krzyżówą nocą, w całkowitym milczeniu, samotnie lub w małych grupach, kierując się wytyczoną trasa i wskazówkami GPS, odczytując samemu przygotowane rozważania poszczególnych stacji. Rozpoczęcie 5 kwietnia br. /piątek/ Mszą św. o godz. 20.30, po której nastąpi indywidulane wyjście uczestników. Zapisy udziału na naszej trasie będą dostępne w ciągu najbliższych dni na stronie www.edk.org.pl Informacje będą również podane na stronie internetowej parafii oraz specjalnym profilu FB.

6. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych m.in. post o chlebie i wodzie w wybranej przez siebie intencji, dzieło zdrapki wielkopostnej, której karty znajdują się na stoliku za ławkami.
 
7. Spotkanie do bierzmowania: 8a – wtorek, 8c – środa, 8b i 8SP1 – piątek.

8. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas IV w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00.
 
9. Spotkanie biblijne dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
 
10. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
11. Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
12. Spotkanie scholii dziecięcej w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 
13. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu kwietniu zachęcamy do udziału w Mszy św. w II niedzielę kwietnia o godz. 16.00, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii udziału w celu przygotowania dyplomów.
 
14. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych: od najbliższego piątku-15 marca, co tydzień do piątku-12 kwietnia o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.   

15. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze z 20 na 21 marca br. /środa-czwartek/. Wyjazd w środę o godz. 15.30, powrót w czwartek ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. 
 
16. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej młodzieży w ramach „Tłustej niedzieli” i rozprowadzaniu pączków. Udało się zebrać brutto /bez odliczania kosztów za pączki/ 3800 zł. Zapraszamy młodzież do wyjazdu do Warszawy i Niepokalanowa: śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. O. Maksymiliana Kolbego 30 marca br. /sobota/. Koszt wyjazdu: dla zaangażowanych w sprzedaż pączków: 10 zł., dla wszystkich pozostałych 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 
17. Powoli rozpoczynamy przygotowania do udziału naszej młodzieży w ŚDM Lizbona 2022. W tym celu razem ze wspólnotami ze Stalowej Woli podejmujemy się realizacji projektu „Idziemy razem do KINA”. Zapraszamy na film pt. „Miłość i Miłosierdzie” nowe ujęcie osoby św. s. Faustyny. Film będzie wyświetlany dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 31 marca br. /niedziela/ o godz. 14.00. Cena biletu tylko 10 zł. z czego 4 zł. będzie przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu do Portugalii na ŚDM. Bilety będą do kupienia tylko w zakrystii i kancelarii od najbliższej środy.

18. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele m.in. od męskiej róży różańcowej /300 zł./ Za tydzień w III niedzielę marca ofiary składane w kopertach, będą przeznaczone na uregulowanie raty za nowe oświetlenie kościoła oraz założone oświetlenie drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
19. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /16 i 18 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
z ul. Plac Mieszczańskiego 2.
 
20. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
21. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Irena Bujas z ul. Krętej. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…