OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca 2019 r.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela kwietnia.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień na Gorzkich Żalach godz. 17.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – prowadzona przez młodzież.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 
5. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, której trasa ok. 35 km. przebiega na terenie naszego dekanatu. Uczestnicy przechodzą drogę krzyżową nocą, w milczeniu, samotnie lub w małych grupach, kierując się wytyczoną trasa, odczytując samemu przygotowane rozważania stacji. Rozpoczęcie już w najbliższy piątek /5 kwietnia br./ Mszą św. o godz. 20.30, po której nastąpi wyjście uczestników. Zapisy są dostępne na stronie www.edk.org.pl oraz na stronie internetowej parafii.

6. Już za tydzień rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Warchoł z Jarocina. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Dodatkowo przewidziano następujące spotkania po Mszach św. wieczornych: w poniedziałek nauka dla małżonków, we wtorek nauka dla osób żyjących samotnie /osoby stanu wolnego/, w środę w czasie Nowenny do MBNP nastąpi Modlitwa Zawierzenia Matce Bożej Rodzin w Parafii oraz indywidualne błogosławieństwo eucharystyczne nad każdą z obecnych rodzin. W piątek za dwa tygodnie odbędzie się droga krzyżowa ulicami naszej parafii /trasę przejścia podamy za tydzień/. Spowiedź święta w Wielki Poniedziałek /15 kwietnia/ godz. 9.00-12.00 oraz 14.30-17.30. Plan rekolekcji jest na stolikach.
 
7. Spotkanie biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
 
8. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
9. Spotkanie scholii dziecięcej w piątek o godz. 16.15 w domu parafialnym.
 
10. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu kwietniu zachęcamy do udziału w Mszy św. w II niedzielę kwietnia /Niedziela Palmowa 14 kwietnia/ o godz. 16.00, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii udziału w celu przygotowania dyplomów.
 
11. Od dzisiaj po Mszach św. można nabywać czekoladowe baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas. Jednocześnie informujemy, że punkt Caritas jest czynny w domu parafialnym codziennie w godz. 16.00-18.00 a w niedziele godz. 10.00-12.00. Zachęcamy do nabywania dewocjonaliów oraz okolicznościowych pamiątek religijnych. 
 
12. Uroczyste błogosławieństwo członków nowej rady parafialnej nastąpi dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00. Polecajmy wszystkich radnych parafii Bożej opiece.  

13. Trwa kurs przedmałżeński dla narzeczonych: w piątek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.  

14. Dziękujemy młodzieży za udział we wczorajszej pielgrzymce śladami bł. ks. J. Popiełuszki i św. O. Maksymiliana Kolbego. Msza św. za pielgrzymów będzie sprawowana 27.09.2019 r. o godz. 18.00.
 
15. Informujemy, że bilety na dwa seanse filmu pt. „Miłość i Miłosierdzie” o św. s. Faustynie zostały już wszystkie rozprowadzone. Pierwszy seans dzisiaj w kinie Helios w Stalowej o godz. 14.30.

16. Urząd Gminy Gorzyce i Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zapraszają na Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego, który odbędzie się za dwa tygodnie w Niedzielę Palmową. Wyjątkowo w tym roku stoiska Festiwalu będą ustawione na parkingu na wprost kościoła. Wobec powyższego prosimy o skorzystanie z parkingów przy Urzędzie Gminy, cmentarzu oraz specjalnie na ten czas otwartego parkingu na stadionie. Za utrudnienia przepraszamy.  

17. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, obecnie za rzecz nowego oświetlenia kościoła oraz drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
18. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /6 i 8 kwietnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. Żwirki i Wigury 11 oraz Metalowców 10.
 
19. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
20. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Władysław Nowak z ul. 11 Listopada, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…