Ogłoszenia duszpasterskie VII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 marca 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
4 marca /poniedziałek/ - Święto św. Kazimierza, Królewicza.
5 marca /wtorek/ przypada 30 rocz. sakry biskupiej bpa Edwarda Frankowskiego. Polecajmy Jego osobę w osobistych modlitwach.
Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
3. W najbliższą środę Popielcem rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00. Po Każdej Mszy św. będzie odmówiona modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 
Zadania wielkopostne: postanowienia; zdrapka wielkopostna, post o chlebie i wodzie

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek marca.
Adoracja eucharystyczna i możliwość spowiedzi od godz. 15.00.
 
Spotkanie do bierzmowania: 7a – wtorek, 7b czwartek, 7 SP1 – piątek.

5. Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00.

6. Spotkanie biblijne dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali w domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
 
7. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w sali domu parafialnego.
 
8. Spotkanie scholii dziecięcej w sobotę o godz. 16.30 w sali domu parafialnego.
 
9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu marcu zachęcamy do zgłoszenia udziału w Mszy św. o godz. 16.00 w II niedzielę marca, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów.
 
10. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze
z 20 na 21 marca br. /środa-czwartek/. Wyjazd w środę o godz. 15.30, powrót w czwartek ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.   
 
11. Dzisiaj w niedzielę razem z młodzieżą i dziećmi z naszych wspólnot organizujemy tzw. „Tłustą niedzielę” na wzór Tłustego Czwartku. Młodzież będzie rozprowadzała pyszne pączki,
z których sprzedaży zebrane środki pozwolą na dofinansowanie wyjazdów śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszko, św. Maksymiliana Marii Kolbe oraz św. Jana Pawła II. Za wszelką hojność i życzliwość względem naszej młodzieży i dzieci już teraz bardzo dziękujemy.  Pączki można nabywać na placu przy kościele bezpośrednio po Mszy św.
 
12. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ze Słowem Bożym ks. Andrzeja z parafii Matki Bożej Białynieckiej w Gorkach na Białorusi. Ofiary składane do puszek, będą wsparciem w pracy duszpasterskiej na Białorusi. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość.
 
13. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach informuje, że prowadzi rekrutację na rok szkolny 2019/2020 do oddziałów przedszkolnych dla sześciolatków oraz do klasy pierwszej. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły oraz na naszej tablicy ogłoszeń.

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, które przeznaczamy  na uregulowanie należności za założone nowe oświetlenie oraz planowane oświetlenie drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /3 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /9 i 11 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
z ul. Przybyłów od nr 36 do końca.
 
16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
17. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Małgorzata Stec z ul. Zakole, której pogrzeb odbędzie się jutro oraz śp. Marek Idzikowski z ul. Przybyłów, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…