OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lutego 2019 r.

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej Nowenną Pompejańską, którą będzie prowadził Legion Maryi dzisiaj w niedzielę o godz. 14.00 w kaplicy Matki Bożej.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. W najbliższym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela marca.
  Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
  Adoracja eucharystyczna I piątek od godz. 15.00.
  Spowiedź w I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
 5. Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę
  za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00.
 6. Spotkanie biblijne dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali w domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
 7. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w sali domu parafialnego.
 8. Spotkanie scholii dziecięcej w sobotę o godz. 16.30 w sali domu parafialnego.
 9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu marcu zachęcamy do zgłoszenia udziału w Mszy św. o godz. 16.00 w II niedzielę marca, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów.
 10. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze
  z 20 na 21 marca br. /środa-czwartek/. Wyjazd w środę o godz. 15.30, powrót w czwartek ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Za tydzień w niedzielę razem z młodzieżą i dziećmi z naszych wspólnot chcemy zorganizować tzw. „Tłustą niedzielę” na wzór Tłustego Czwartku. Młodzież będzie rozprowadzała pyszne pączki,
  z których sprzedaży zebrane środki pozwolą na dofinansowanie wyjazdów śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszko, św. Maksymiliana Marii Kolbe oraz św. Jana Pawła II. Za wszelką hojność i życzliwość względem naszej młodzieży i dzieci już teraz bardzo dziękujemy.
 12. Popiół na Środę Popielcową przygotowany jest z zeszłorocznych palm z Niedzieli Palmowej. Osoby, które chcą przekazać na ten cel zeszłoroczne palmy mogą je przynieść do zakrystii w terminie tylko do najbliższej środy. Bardzo dziękujemy.
 13. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach informuje, że prowadzi rekrutację na rok szkolny 2019/2020 do oddziałów przedszkolnych dla sześciolatków oraz do klasy pierwszej. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły oraz na naszej tablicy ogłoszeń.
 14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, które przeznaczamy na uregulowanie należności za założone nowe oświetlenie oraz planowane oświetlenie drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /9 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /2 i 4 marca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Przybyłów nr 1-35.
 16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 17. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Antoni Wziątek z ul. Krzywej, śp. Artur Ciba z ul. 3 Maja, śp. Halina Żarska z Placu Mieszczańskiego oraz śp. Stanisława Tinz z ul. Żwirki i Wigury, której pogrzeb odbędzie w najbliższych dniach. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…