OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lutego 2019 r.

1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
22 lutego /piątek/ – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła
23 lutego /sobota/ – wsp. św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 
2. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /w poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
4. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej Nowenną Pompejańską, którą będzie prowadził Legion Maryi za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 w kaplicy Matki Bożej.

5. Kolejne spotkanie biblijne dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali w domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
 
6. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu marcu zachęcamy do zgłoszenia udziału w Mszy św. o godz. 16.00 w II niedzielę marca, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów.
 
7. Jutro nasza młodzież, pod opieką ks. Damiana Blachy i kl. Roberta Rędzio udaje się na zimowisko w Zakopanem. Polecajmy ich pobyt w osobistych modlitwach.
 
8. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze z 20 na 21 marca br. /środa-czwartek/. Wyjazd w środę o godz. 15.30, powrót w czwartek ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.   
 
9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach, będą przeznaczone na uregulowanie kolejnej raty za założone nowe oświetlenie oraz planowane oświetlenie drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
Bardzo dziękujemy 3 chłopakom z grupy oazy i lektorów oraz ks. Damianowi Szypule, za pomalowanie w minionym tygodniu zakrystii z przedsionkiem. Bóg zapłać.
 
10. Trwa modernizacja parafialnej strony internetowej. Ufamy, że będzie nam coraz lepiej służyła w realizacji zadań duszpasterskich oraz komunikacji parafialnej. 
 
11. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /15 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /23 i 25 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z Motycza Poduchownego od nr. 56 do końca.
 
12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
13. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Kazimierz Kowalski z ul. Działkowców. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…