OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 10 lutego 2019 r.


1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
11 lutego /poniedziałek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
14 lutego /czwartek/ – Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy – dzień modlitwy za narody słowiańskie
15 lutego /piątek/ -wsp. bł. Michała Sopoćki,kapłana – spowiednika św. siostry Faustyny.
 
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00 obchodzić będziemy rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa małżeństw z miesiąca lutego. W następnych miesiącach /w II niedzielę miesiąca/ zapraszamy do wspólnego świętowania kolejne małżeństwa, które prosimy o zgłoszenie w zakrystii małżeństw w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu oraz szczególnej modlitwy.
 
3. Jutro /11 lutego/ we wsp. Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego.
Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkich chorych, będących w podeszłym wieku oraz udających się w najbliższym czasie na operację. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie dla tych osób udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zwracamy się z prośbą do najbliższych o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Do szczególnej modlitwy za chorych zapraszam grupy i stowarzyszenia Maryjne m.in. Legion Maryi oraz wszystkich, którzy przyjęli Szkaplerz Karmelitański.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
5. W czwartek /14 lutego/ przypada dzień św. Walentego, patrona zakochanych. Zapraszamy małżonków, narzeczonych oraz wszystkich zakochanych do wspólnej modlitwy wzajemnie za siebie. 
 
6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego. Spotkanie odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w kaplicy MB Fatimskiej.
 
7. Serdecznie zapraszamy młodzież na zimowisko w Zakopanem w drugim tygodniu ferii. Jest jeszcze możliwość zapisania się. W programie wyjazdu zaplanowano czas spędzony na basenach termalnych, uprawianie sportów zimowych,  zwiedzanie Zakopanego i wizyta na Krupówkach i Krzeptówkach. W cenie 650 zł. zawiera się przejazd  autokarowy, ubezpieczenie, 5 noclegów, 3 posiłki dziennie, wizyta w Termach, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, 2 dni wyciągu narciarskiego /wizyta na małym i dużym stoku/, kulig z pochodniami zakończony pieczeniem kiełbasek, dzień nauki jazdy na nartach /2h z instruktorem/. Dla zainteresowanych przewidziane jest również parafialne dofinasowanie wyjazdu. Opiekunem wyjazdu jest ks. Damian Blacha, któremu wyrażamy podziękowanie za podjęcie zadania i zaangażowanie.
 
8. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze z 20 na 21 marca br. /środa-czwartek/. Wyjazd w środę o godz. 15.30, powrót w czwartek ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.    
 
9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Za tydzień w III niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach, będą przeznaczone na uregulowanie kolejnej raty za założone nowe oświetlenie oraz planowane oświetlenie drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /9 i 11 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z Motycza Poduchownego od nr. 1 do nr. 55.
 
11. Dzisiaj w naszej diecezji ma miejsce zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Bóg zapłać za wsparcie.
 
12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
13. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Stanisław Kopeć pochodzący z Gorzyc oraz śp. Janusz Mendyk z ul. Zakole, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… 1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
11 lutego /poniedziałek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
14 lutego /czwartek/ – Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy – dzień modlitwy za narody słowiańskie 15 lutego /piątek/ -wsp. bł. Michała Sopoćki,kapłana – spowiednika św. siostry Faustyny.
 
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00 obchodzić będziemy rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa małżeństw z miesiąca lutego. W następnych miesiącach /w II niedzielę miesiąca/ zapraszamy do wspólnego świętowania kolejne małżeństwa, które prosimy o zgłoszenie w zakrystii małżeństw w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu oraz szczególnej modlitwy.
 
3. Jutro /11 lutego/ we wsp. Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkich chorych, będących w podeszłym wieku oraz udających się w najbliższym czasie na operację. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie dla tych osób udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zwracamy się z prośbą do najbliższych o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Do szczególnej modlitwy za chorych zapraszam grupy i stowarzyszenia Maryjne m.in. Legion Maryi oraz wszystkich, którzy przyjęli Szkaplerz Karmelitański.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
5. W czwartek /14 lutego/ przypada dzień św. Walentego, patrona zakochanych. Zapraszamy małżonków, narzeczonych oraz wszystkich zakochanych do wspólnej modlitwy wzajemnie za siebie. 
 
6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego. Spotkanie odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w kaplicy MB Fatimskiej.
 
7. Serdecznie zapraszamy młodzież na zimowisko w Zakopanem w drugim tygodniu ferii. Jest jeszcze możliwość zapisania się. W programie wyjazdu zaplanowano czas spędzony na basenach termalnych, uprawianie sportów zimowych,  zwiedzanie Zakopanego i wizyta na Krupówkach i Krzeptówkach. W cenie 650 zł. zawiera się przejazd  autokarowy, ubezpieczenie, 5 noclegów, 3 posiłki dziennie, wizyta w Termach, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, 2 dni wyciągu narciarskiego /wizyta na małym i dużym stoku/, kulig z pochodniami zakończony pieczeniem kiełbasek, dzień nauki jazdy na nartach /2h z instruktorem/. Dla zainteresowanych przewidziane jest również parafialne dofinasowanie wyjazdu. Opiekunem wyjazdu jest ks. Damian Blacha, któremu wyrażamy podziękowanie za podjęcie zadania
i zaangażowanie.  
 
8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Za tydzień w III niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach, będą przeznaczone na uregulowanie kolejnej raty za założone nowe oświetlenie oraz planowane oświetlenie drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /9 i 11 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z Motycza Poduchownego od nr. 1 do nr. 55.
 
10. Dzisiaj w naszej diecezji ma miejsce zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Bóg zapłać za wsparcie.
 
11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
12. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Stanisław Kopeć pochodzący z Gorzyc oraz śp. Janusz Mendyk z ul. Zakole, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…